Philips PUS8517: specyfikacja techniczna

Philips PUS8517 to jedna z pierwszych serii telewizorów LED o rozdzielczości 4K z katalogu na 2022 rok, która jest już dostępna w sprzedaży. Co oferują nowe telewizory Philips? Jakie są najważniejsze dane techniczne modeli oznaczonych jako Philips PUS8517/12?

Philips PUS8517 może nieźle namieszać na rynku w tym roku. To telewizory ze średniej półki, wyposażone w 50 Hz matryce. Co jeszcze zyskasz kupując telewizor z tej serii?

Philips PUS8517: specyfikacja techniczna

Philips PUS8517
Philips 43PUS8517 / fot. Philips
  • Rozmiar ekranu 43″, 50″, 58″ 65″
  • Ekran LED
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Matryca 50 Hz
  • Moc głośników 2×10 W
  • Smart TV Google (Android)
  • Liczba HDMI 4 (4x HDMI 2.0)
  • Liczba USB 2
  • Rok produkcji 2022

Jeśli szukasz prostego i taniego telewizora LED o rozdzielczości 4K, modele z serii Philips PUS8517/12 mogą okazać się idealne. Pomimo tego, że to bardziej podstawowa seria TV LED 4K, i tak zyskujesz sporo opcji poprawy obrazu. Zwłaszcza opatentowany przez producenta system podświetlenia TV z tyłu i po bokach diodami LED – Ambilight: Trójstronny.

Funkcje poprawy obrazu Micro Dimming Pro, Ambilight: Trójstronny, Pixel Precise Ultra HD, Natural Motion, P5 Perfect Picture Engine, FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca)

Co prawda matryce w tej serii pracują na 50 Hz to i tak TV są zgodne z HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, wspierają najważniejsze tunery, czy po prostu oferują przystępne ceny, jak na telewizory z oferty na 2022 rok.

Tuner DVB-T (MPEG-4), DVB-T2 (HEVC), DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy

Pomimo tego, że telewizory pracują na 50 Hz, producent postanowił wyposażyć je w technologie dla graczy. Warto o tym wspomnieć, bo te znajdziesz najczęściej w modelach konkurencyjnych, ale o wiele droższych, bo ze 100 Hz matrycą.

Technologie dla graczy Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR)

Smart TV, dźwięk

Philips 43PUS8517 / fot. Philips

Zazwyczaj najlepsze telewizory LED 4K każdego wiodącego producenta oferują dostęp do opcji sieciowych. Tutaj na szczęście tańsze modele również wykorzystują te opcje. Wystarczy, że masz internet, podłączasz TV i już po chwili możesz surfować po sieci na dużym ekranie.

W tym roku lepsze telewizory Philipsa pracują na systemie operacyjnym Android w wersji 11. Oznacza to płynną pracę, dostęp do stron www, setek aplikacji czy nawet gier, które możesz pobierać i zapisywać w pamięci telewizora.

Aplikacje Smart TV YouTube, Netflix, Prime Video, Apple TV, Disney+, HBO Max, Rakuten TV

 

Philips 43PUS8517 / fot. Philips

W serii PUS8517 masz do czynienia ze standardowym nagłośnieniem, spotykanym w wielu konkurencyjnych modelach, w podobnym przedziale cenowym. Oznacza to system dźwięku 2.0 oraz głośniki o łącznej mocy 20 W. Z drugiej strony dźwięk i tak jest lepszy niż u konkurencji, bo modele z tej serii odznaczają się masą opcji i technologii poprawy wrażeń audio. Najważniejszą z nich jest oczywiście wsparcie technologii dźwięku przestrzennego – Dolby Atmos.

Technologie dźwięku A.I. Sound (Dźwięk oparty na sztucznej inteligencji), Clear Dialogue (Wyraźnie dialogi), Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Bass Enhancement (wzmocnienie basów Dolby), Dolby Volume Leveller (ustawienie głośności Dolby), DTS Play-Fi, HDMI eARC, kalibracja pomieszczenia, Mimi Sound Personalisation (Personalizacja dźwięku Mimi), tryb nocny

Warto dodać, że dopiero o serii wyższych, jak Philips PUS8857 zyskujesz 100 Hz matryce albo obsługę CalMAN.

Ceny i nazewnictwo modeli

Philips PUS8517
Philips 43PUS8517 / fot. Philips

Jak widać w serii PUS8517 nie ma telewizora o wielkości 55 cali. Zastępuje go model o wielkości 58 cali. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie cztery modele są już dostępne w sprzedaży w dość przystępnych cenach.

Telewizory z tej serii dostępne są w kolorze antracytu. Wszystkie modele odznaczają się takim samym wzornictwem oraz podstawą w kształcie dwóch nóżek umiejscowionych przy końcach matrycy.

Źródło: Philips

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *