Philips OLED707: specyfikacja techniczna

Philips OLED707 to telewizory OLED z podstawowej serii na bieżący rok. Czym odznacza się seria, w której skład wchodzi ponownie kilka modeli o różnych przekątnych. Jakie są najważniejsze parametry techniczne nowych telewizorów Philips?

Philips OLED707 (modele oznaczone jako OLED707/12) pojawiają się już w sklepach. Obecnie masz do wyboru zaledwie wersję 48 cali. Jednak inne wielkości zagoszczą wkrótce na sklepowych półkach. Co o nich wiemy?

Philips OLED707: specyfikacja techniczna

Philips OLED707
Philips 48OLED707 / fot. Philips
  • Rozmiar ekranu 48″, 55″ i 65″
  • Ekran OLED
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: HDR10, HDR10+, Dolby Vision
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 70 W (system 2.1)
  • Smart TV Google (Android)
  • Liczba HDMI 4 (2x HDMI 2.1 / 2x HDMI 2.0)
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2022

W końcu się doczekaliśmy. Pierwszą serią telewizorów OLED z katalogu na 2022 rok, która trafia właśnie do sklepów jest Philips OLED707. W tym roku to aż trzy modele oznaczone, jako Philips OLED707/12. Co oferują pod kątem parametrów technicznych?

Przede wszystkim nowe telewizory OLED pracują na 100 Hz matrycy, oferują rozdzielczość 4K i wspierają popularne formaty HDR. Są to przede wszystkim HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG

Tuner DVB-T (MPEG-4), DVB-T2 (HEVC), DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy

Pomimo tego, że to podstawowa seria telewizorów OLED, o jakość wyświetlanego obraz dba imponująca liczba opcji i technologii. Najważniejsze z nich to system Ambilight trójstronny, dzięki któremu diody umieszczone z tyłu i po bokach TV emitują takie same kolory, jak te wyświetlane na ekranie.

Telewizory OLED pracują na procesorze obrazu najnowszej generacji P5 AI Inteligent Picture Engine, a do tego dochodzi chociażby obsługa CalMAN. Pozwala ona szybko i w łatwy sposób skalibrować jakość obrazu zgodnie z naszymi preferencjami.

Funkcje poprawy obrazu Perfect Natural Motion, Ambilight: Trójstronny, Micro Dimming Perfect, 99% Wide Color Gamut (szeroka gama kolorów), FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), NVIDIA G-Sync, P5 AI Inteligent Picture Engine, AMD FreeSync Premium, ISF Colour Management (Zarządzanie kolorami ISF), tryb A.I. PQ, obsługa CalMAN

Philips 48OLED707 / fot. Philips

Warto dodać, że telewizory OLED pomimo tego, że są z podstawowej serii, to z pewnością mogą być uznane, jako telewizory gamingowe. Poza wspomnianą lepszą matrycą (100 Hz) gracze zyskują technologie ułatwiające rozgrywki w sieci. Najważniejsze z nich to:

Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR), AMD FreeSync

Smart TV, dźwięk

Philips OLED707
Philips 48OLED707 / fot. Philips

Telewizor OLED to prawdziwy kombajn multimedialny. Smart TV pracuje na systemie Android 11 (Google), co znacznie ułatwia poruszanie się w sieci na dużym ekranie. Do telewizorów z tej serii podłączysz inne urządzenia, jak np. soundbar. Seria oferuje łączność w postaci Bluetooth i Chromecasta. Do tego dochodzi kompatybilność z asystentem głosowym Asystent Google i Amazon Alexa

Aplikacje Smart TV YouTube, Netflix, Spotify, Prime Video, Apple TV, Disney+, HBO Go / Max, Rakuten TV

O dźwięk w telewizorach Philips OLED nie musisz się martwić. Tutaj zyskujesz system dźwięku 2.1- kanałowy i głośniki o łącznej mocy 70 W. Oczywiście w tym roku również nie zabrakło wsparcia dla najważniejszej technologii dźwięku przestrzennego – Dolby Atmos.

Technologie dźwięku A.I. EQ (Korektor A.I.), Bluetooth Audio, Clear Dialogue (Wyraźnie dialogi), Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Bass Enhancement (wzmocnienie basów Dolby), Dolby Volume Leveller (ustawienie głośności Dolby), DTS HD, DTS Play-Fi, HDMI eARC, Mimi Sound Personalisation (Personalizacja dźwięku Mimi), tryb nocny

 

Ceny i nazewnictwo modeli

Philips OLED707
Philips 48OLED707 / fot. Philips

Obecnie w sprzedaży możesz dostać zaledwie telewizor OLED 48 cali. Większe modele (55″ i 65″) zapewne pojawią się w sprzedaży za kilka dni.

Czy będą to jedne z najlepszych telewizorów OLED (jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości) z katalogu na 2022 rok? Sprawdzimy jak tylko TV z tej serii pojawią się u nas w redakcji na testach.

Źródło: Philips

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *