Technics SL-G700: nowy odtwarzacz klasy premium

Technics SL-G700: nowy odtwarzacz klasy premium. Firma przedstawia nam wysokiej klasy odtwarzacz Network / Super Audio CD Player SL-G700. Sprzęt ma zachwycić za sprawą dużej funkcjonalności.

Technologie opracowane przez inżynierów z Technics pozwalają cieszyć się z doskonałej jakości muzyki, bez względu na jej źródło. Zostały one wykorzystane w Technics SL-G700.

Technics SL-G700: czy warto kupić?

Technics SL-G700
Panasonic SL-G700 / fot. Panasonic

Technics SL-G700 został wyposażony w szybki i cichy zasilacz hybrydowy:

Na wierność odtwarzania dźwięku wpływa przede wszystkim jakość zasilania. Zakłócenia zasilania i jego stabilność są bezpośrednio powiązane z jakością dźwięku odtwarzanego z sygnałów dźwiękowych przesyłanych głównie przez analogowe wyjście audio. Odtwarzacz SL-G700 jest wyposażony w dedykowany zasilacz analogowego wyjścia audio. To zasilacz impulsowy, który ogranicza wahania częstotliwości impulsów.

W połączeniu ze standardowym obwodem zasilacza stabilizowanego gwarantuje ciągły dopływ napięcia przy niewielkich zakłóceniach. W dyskretnej strukturze obwodów nie występują żadne obwody scalone, a precyzyjna regulacja pozwala odpowiednio dostosować moc do używanych obwodów analogowych. Efektem wdrożenia tych rozwiązań jest wysoki stosunek sygnału do szumu i doskonała jakość odtwarzanego dźwięku — cecha charakterystyczna produktów marki Technics.

– Źródło: Panasonic

Nie zapomniano także o wysokiej klasy zegarze:

W kontekście przetwarzania cyfrowych sygnałów dźwiękowych duże znaczenie dla jakości dźwięku ma klasa zegara. Najlepszym źródłem zasilania dla delikatnych obwodów, takich jak obwód zegara w przetworniku cyfrowo-analogowym (DAC) czy obwód systemu audio, jest źródło całkowicie zabezpieczone przed wszelkimi zakłóceniami i wahaniami parametrów zasilania sieciowego. Technics może poszczycić się bogatym doświadczeniem w izolacji zasilania z wykorzystaniem baterii.

Technologia ta umożliwia tworzenie ultraniskoszumowych cyfrowych interfejsów audio z uwzględnieniem przetworników cyfrowo-analogowych. Co więcej, zegar systemu audio jest zasilany generatorem zegarowym, charakteryzującym się maksymalną eliminacją zjawiska jitteru. Zasilanie niskoszumowe i wysokiej jakości obwód zegara, zapewniają możliwie najwyższą czystość dźwięku.

Źródło: Panasonic

Nasz komentarz

Sprzęt został zaprezentowany po raz pierwszy na świecie kilka miesięcy temu. Oczywiście na pokazanie go w Polsce musieliśmy nieco poczekać. Jeżeli jest tak dobry, jak zachwala go producent, z pewnością pojawi się w sklepach niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *