Panasonic OLED JZ980E w końcu w sprzedaży

Panasonic OLED JZ980E to podstawowa seria telewizorów OLED, która w końcu pojawiła się w sklepach. Do wyboru masz obecnie trzy wielkości przekątnych. Ile kosztują nowe telewizory Panasonic OLED? Czym różnią się modele z serii JZ980E od innej serii JZ1000E? Sprawdź!

Panasonic OLED JZ980E to modele o wielkościach 48″, 55″ oraz 65″ cali. Telewizory OLED są dostępne w kilku sklepach, ale zapewne wkrótce to się zmieni, bo te zadebiutowały na sklepowych półkach niedawno.

Panasonic OLED JZ980E: najważniejsze dane

Panasonic OLED JZ980E
Panasonic TX-65JZ980E / fot. Panasonic

Panasonic OLED JZ980E to seria odznaczająca się obrazem 4K Ultra HD, która oferuje przede wszystkim 100 Hz matrycę. W przypadku telewizorów tego koncernu nie mogło być inaczej. Chociaż warto pamiętać, że inni producenci oferują również dobre i tanie telewizory OLED, ale te często oferują zaledwie 50 Hz matryce.

O doskonały kontrast nawet w podstawowej serii telewizorów OLED 2021 nie musisz się martwić. Panasoniki są zgodne z HDR10+, Dolby Vision (inna nazwa to Dolby Vision IQ) i HLG. Warto dodać, że koncern Panasonic to kolejna firma, która wprowadziła do sprzedaży telewizory OLED o wielkości 48 cali. Zazwyczaj najmniejsza przekątna, z jaka mieliśmy do czynienia w ostatnich latach (jeśli chodzi o telewizory OLED) to 55 cali.

Panasonic OLED JZ980E
Panasonic TX-65JZ980E / fot. Panasonic

Seria JZ980E oferuje dużo opcji poprawiających jakość wyświetlanego obrazu. Do tego na pokładzie modeli z tej serii nie zabrakło technologii,  na które zwrócą uwagę przede wszystkim gracze. Chodzi o Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR), High Frame Rate (HFR), AMD FreeSync.

Tak wyglądają wszystkie najważniejsze opcje poprawy obraz w serii JZ980E:

Funkcje poprawy obrazu kalibracja obrazu isf, Wide Colour Spectrum (Szerokie Spektrum Kolorów), FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), AMD FreeSync Premium, obsługa CalMAN, procesor HCX Pro AI, Auto AI for Picture (Automatyczna technologia AI obrazu)

Dźwięk

Panasonic OLED JZ980E
Panasonic TX-65JZ980E / fot. Panasonic

Podstawowa seria telewizorów OLED odznacza się systemem dźwięku 2.0. Co prawda w stosunku do telewizorów LED z 2021 roku, zwiększono tutaj moc głośników. Łącznie zyskujesz aż 30 W (2 x 15 W), a dodatkowo na dobry dźwięk wpływa wiele technologi, jak choćby Dolby Atmos.

Opcje poprawy dźwięku Bluetooth Audio, Dolby Atmos, Dolby Audio, HDMI eARC

Złącza i gniazda

Panasonic TX-65JZ980E / fot. Panasonic

W przypadku gniazd i złączy, telewizory OLED Panasonic z podstawowej serii nie odbiegają od konkurencji. Warto dodać, że aż dwa z czterech złączy HDMI to te w wersji 2.1. Dzięki temu telewizory Panasonic zdecydowanie nadają się do grania w gry na dużym ekranie.

 • HDMI 4 (2x HDMI 2.1 / 2x HDMI 2.0)
 •  USB 3
 • Złącze Ethernet (LAN) tak
 • Cyfrowe wyjście optyczne tak
 • Złącze CI (Common Interface) 2
 • Wyjście słuchawkowe tak

Smart TV: tak, ale bez Androida

W przypadku telewizorów Panasonic warto pamiętać, że nie wszystkie serie oferują system operacyjny Android. Seria OLED JZ980E działa na rozwijanej przez producenta autorskiej platformie Smart TV o nazwie Panasonic my Home Screen 6.0. Jednak obsługa i szybkość działania tego systemu i tak nieco przypomina Androida (Google TV). Poza przeglądaniem stron www i dostępem do YouTube, Netflix, Amazon Prime, Rakuten TV, zyskujesz również:

 • In-House TV Streaming – funkcja umożliwiająca strumieniowanie sygnału telewizyjnego z serwera (telewizor pracujący jako serwer) na inne urządzenia w domu, pełniące funkcję klienta (tablet, telewizor, smartphone)
  Technologia działa w oparciu o DVB IP,
 • Easy Mirroring – udostępnianie ekranu smartfona na telewizor w szybki sposób,
 • Kompatybilność z asystentem głosowym Asystent Google, Amazon Alexa.

Seria JZ980E dostępna jest w kolorze czarnym, tak samo jako modele z serii JZ1000E. Poniżej możesz zobaczyć, jak wygląda dedykowany pilot do wszystkim trzech (obecnie) modeli z tej serii.

Pilot do Panasonic TX-65JZ980E / fot. Panasonic

Panasonic OLED JZ980E vs. JZ1000E: ceny

Panasonic OLED JZ980E / fot. Panasonic

Telewizory z serii JZ1000E, jak i JZ980E są już dostępne w sklepach. Obie serie nie różnią się parametrami technicznymi, a dwie różne serie to po prostu modele na wyłączność na inne sieci sklepów. Niektóre sklepy będą oferowały tylko serię JZ1000E, a inne JZ980E. Jednak i tak niedługo pojawią się sklepy, w których będzie można kupić model z jednej, jak i z drugiej serii.

 • Panasonic TX-48JZ980E – cena od 7999 zł,
 • Panasonic TX-55JZ980E – cena od 7099 zł,
 • Panasonic TX-65JZ980E – cena od 9799 zł,
 • Panasonic TX-48JZ1000E – cena od 7749 zł,
 • Panasonic TX-55JZ1000E – cena od 8999 zł.

Seria JZ1000E dostępna jest w kolorze czarnym i wizualnie wygląda tak samo, jak modele z serii JZ980E (wyjątek modele 48″ w obu seriach – nóżki zamiast podstawy centralnej).

Źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *