Dlaczego serwis Netflix nie działa?

Trwa awaria największego serwisu dostarczającego filmy bezpośrednio na komputery, telewizory, smartfony i tablety. Netflix przestał działać dzisiaj w godzinach popołudniowych.

Kiedy zostanie naprawiony Netflix ? Czy wiadomo dlaczego serwis Netflix przestał działać?

Netflix nie działa / fot. Netflix

Sprawdź aktualne ceny wszystkich filmów Blu-Ray

Problemy z funkcjonowaniem największej bazy filmów, seriali i programów telewizyjnych na świecie zaczęły się dzisiaj koło godziny 15:30. Po wejściu na stronę Netflixa wszystko wygląda w porządku. Więc tak, jak do tej pory postanowiłem wybrać kolejny odcinek serialu animowanego Archer.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy w Polsce wg Netflix

Niestety przy pierwszej próbie odpalenia drugiego odcinka pierwszej serii wyskoczył błąd serwisu Netflix F7111-1935-205053. Cóż, pewnie tylko ten serial nie działa prawidłowo, więc będę musiał zobaczyć coś innego – pomyślałem.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy 2020 kino

Netflix nie działa / fot. Netflix

Sprawdź aktualne ceny wszystkich seriali

Jednak po cofnięciu się na stronę główną Netflixa i odpaleniu go jeszcze raz, znowu wyskakuje ten sam komunikat. Poza tym, coś jeszcze dało się zauważyć czujnym, redaktorskim okiem. Zawsze, kiedy najeżdżamy kursorem na jakiś tytuł filmu, automatycznie włącza się jego trailer.

Zobacz także | Gdzie oglądać darmową telewizję internetową?

W moim przypadku faktycznie zwiastun innego tytułu, na który najechałem wychodząc z pierwszego sezonu Archera, zaczął się włączać. Jednak po niecałej sekundzie, przestał działać. Już to powinno dać do zrozumienia, że coś jest nie tak. Jednak połączenie internetowe działa bez problemu. Więc gdzie przyczyna?

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów 65 cali

Po wpisaniu kodu błędu Netflixa wujek Google wyrzuca pomoc od… samego Netflixa. Na stronie można przeczytać tylko to, że w danym momencie trwa awaria. Nie ma żadnych informacji o tym, kiedy uda się naprawić problem z wyświetlaniem filmów.

Netflix nie działa 4 / fot. Netflix

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy w Polsce wg Netflix

Podsumowując nie wiadomo kiedy Netflix zacznie działać i co jest przyczyną awarii. Podane na stronie kroki nie działają (m.in. ponowne zalogowanie do Netflixa, odświeżenie strony). Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.


Aktualizacja:
w godzinach wieczornych Netflix ruszył i powinien już działać bez problemów 🙂


Źródło: Netflix

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: