Największe podwyżki cen telewizorów: co musisz wiedzieć?

Największe podwyżki cen telewizorów już za nami. Co spowodowało znaczny wzrost cen? Jakich telewizorów nie warto teraz kupować ze względu na jeszcze wyższe ceny niż w lipcu czy sierpniu 2021 roku? Podpowiadamy.

Największe podwyżki cen telewizorów to niestety fakt. Od kilkunastu tygodni osoby, które śledzą ceny telewizorów wiedzą już, które z nich podrożały w lipcu i sierpniu. Wszystkiemu winien niedobór surowców i komponentów potrzebnych do produkcji telewizorów. Kiedy możemy spodziewać się obniżek? Czy ceny wrócą do normalnego poziomu?

Największe podwyżki cen telewizorów: co musisz wiedzieć?

LG OLED77B1 / fot. LG

Oczywiście najwięksi producenci próbują sobie z tym poradzić. Jednak brak komponentów, a nawet chipów musiał spowodować wyższe ceny na sklepowych półkach. Wszystko dlatego, że koszt paneli dla producentów poszedł w górę o 20-30%. Do tego dodajmy także koszty logistyczne czy przede wszystkim zastój w wielu fabrykach spowodowany epidemią Covid-19.

Najgorsze jest to, że podwyżki cen telewizorów odczuły przede wszystkim osoby, które zastanawiały się jaki telewizor wybrać, mając do wyboru telewizory o wielkości 65 cali, 75″, a nawet 85″. W przypadku takich kolosalnych telewizorów, wzrost ich cen jest najbardziej zauważalny.

Jakich telewizorów nie kupować teraz?

Największe podwyżki cen telewizorów
LG OLED77B1 / fot. LG

 

Decydując się na nowy telewizor warto pamiętać o tym, czy wybrany przez nas (ale jeszcze nie kupiony) telewizor jest już po podwyżce czy jego cena znowu spadła do “normalnego” poziomu. Przykładowo telewizor LG OLED55B13LA hit wielu zestawień najlepszych telewizorów OLED czy zestawień typu Jaki telewizor 55 cali kupić? był do kupienia pod koniec lipca za 3999 zł.

Niestety podwyżka cen dotyczy również telewizorów, które są już w sprzedaży (do których nie potrzeba komponentów, bo modele są dostępne w sklepach bez problemu – ale i tak producenci muszą nadrobić straty).  Tak oto z 3999 zł, cena telewizora OLED wzrosła aż do 5169 zł (jesteś stratny o 1170 zł, a to tylko telewizor 55-calowy). Co prawda potem cena znowu spadła (aktualna cena zaczyna się od 4599 zł), ale jest mała szansa, że cena tego telewizora wróci do ceny z końca lipca.

  •  29 lipca 2021 – cena 3999 zł
  • 23 sierpnia 2021 – cena od 5169 zł (Euro)
  • 14 września 2021 – od 4599 zł

Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim poczekać, jeśli dany model podrożał, bo i tak jego cena zapewne pod koniec roku (albo wcześniej) spadnie. Zazwyczaj nie uzyskamy już takiej samej ceny, jak w lipcu 2021, gdzie w zasadzie najlepiej opłacało się kupić telewizor. Innymi słowy nie warto teraz kupować modeli po podwyżce, bo kwestią czasu jest ponowna obniżka, ale od niej zależy wiele czynników.

Warto również zaglądać do naszego aktualizowanego zestawienia Najlepsze promocje na telewizory. Tam znajdziesz zawsze najlepsze telewizory w mega przecenach (czasem taniej niż w sklepie stacjonarnym).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *