Najlepsze filmy Oscary 2023: TOP10

Najlepsze filmy Oscary 2023 to produkcje (niektóre tytuły), które można oglądać już online. Zobacz gdzie obejrzeć najlepsze oscarowe filmy. Część z nich jest dostępna, m.in. na Netfliksie czy Rakuten.tv. Gdzie oglądać pozostałe?

Ceremonia wręczenia Oscarów, czyli nagród Akademii Filmowej, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie kina. Odbywa się ona w Los Angeles i przyciąga uwagę milionów ludzi z całego świata. Oprócz rozdania nagród, ceremonia jest także okazją do prezentacji najnowszych trendów w modzie oraz do występów artystycznych. Ze względu na prestiżowy charakter ceremonii, wiele gwiazd filmowych z całego świata przybywa na nią, aby podziwiać największe osiągnięcia kina i błyszczeć na czerwonym dywanie.

Najlepsze filmy Oscary 2023
Oskary 2023

W 2023 roku poznaliśmy najlepsze filmy oskarowe. Wielkim zwycięzcą (zdobył najwięcej, bo aż 7 statuetek) okazał się obraz Wszystko wszędzie naraz. Poniżej dodatkowe informacje o wszystkich oscarowych produkcjach. Zobacz TOP10 Najlepsze filmy Oscary 2023. Podpowiadamy także, gdzie oglądać niektóre z nich.

1. Wszystko wszędzie naraz (Prime Video)

Everything Everywhere All at Once
2022, 2 godz. 20 min.

Michelle Yeoh powraca w zwariowanym filmie sci-fi. Bohaterka to imigrantka, która odkrywa, że los Wszechświata dosłownie leży w jej rękach. By nie doszło do katastrofy, ta musi podróżować po innych wszechświatach, by tam szukać ratunku.

2. Duchy Inisherin (Disney+, Rakuten.tv)


The Banshees of Inisherin
2022

Zobacz koniec przyjaźni dwóch znajomych. Co spowodowało to, że jeden z nich nagle kończy znajomość?

3. Fabelmanowie (Rakuten.tv)

The Fabelmans
2022, 2 godz. 31 min.

The Fabelmans od Stevena Spielberga zdobył nominacje do Oscara, niestety film nie jest jeszcze dostępny online. Warto dodać, że twórcy pracowali nad innymi wielkimi projektami. Przykładowo producentami wykonawczymi filmu są Carla Raij (współproducent West Side Story) czy Josh McLaglen (Free Guy, Logan). Bohaterem jest młody filmowiec zakochany w kinie. Jednak ten dopiero zacznie odkrywać, jak wielką rolę w życiu pełni kinematografia.

4. Top Gun Maverick (HBO Max, SkyShowtime)


Top Gun: Maverick
2022, 2 godz. 11 min.

Tom Cruise pomimo swojego wieku wciąż zaskakuje. Jeszcze niedawno zajęty był najnowszą odsłoną Mission Impossible, na szczęście wcześniej miał czas zająć się drugą częścią Top Guna: Maverick. W filmie ponownie wystąpią gwiazdy, bo poza Cruisem, w kontynuacji zobaczymy Miles Teller, Jennifer Connelly, Lewis Pullman, Eda Harrisa czy Vala Kilmera. Warto dodać, że na świecie film zarobił już ponad 521 mln $.

5. Tár (niedostępny online)


2022

Cate Blanchett wciela się w rolę genialnej kompozytorki, która jako pierwsza kobieta zostaje dyrygentką największej niemieckiej orkiestry.

6. Elvis (HBO Max, Rakuten.tv)


2022, 2 godz. 39 min.

Elvis Presley (Austin Butler) powraca na ekrany kin w filmie, w którym możemy poznać historię życia rockowej legendy. Oczywiście w produkcji skupiono się także na relacji piosenkarza z pułkownikiem Parkerem (Tom Hanks) oraz jego żoną. To właśnie Priscilla Presley miała ogromny wpływ na twórczość artysty.

7. Na Zachodzie bez zmian (Netflix)

2022 Dramat wojenny

Premiery Netflix to także filmy wojenne. Zobacz jak wygląda wojenny świat oczami 17-letniego Paula, który trafił na front. Film jest od tygodni jednym z najchętniej oglądanych produkcji o tematyce wojennej, jeśli chodzi o ten serwis.

8. Avatar: Istota wody (niedostępny)

Avatar: The Way of Water
2022, 3 godz.

W Avatarze 2 zobaczymy między innymi takie gwiazdy, jak Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Sam Worthington czy Kate Winslet. Kiedy zwiastun pojawił się na YT, zyskał w ciągu kilku dni rekordową oglądalność. Wielu z nas czeka na to, co zaprezentuje nam James Cameron.

9. W trójkącie (niedostępny online)


Triangle of Sadness
2022

Czy będzie to hit na miarę filmu Na noże? Cóż, wiele wskazuje na to, że filmy kryminalne mają się dobrze. W najnowszej komedii kryminalnej poznamy losy rozbitków na bezludnej wyspie. Kto przetrwa, a kto nie?

10. Women Talking (niedostępny online)


2022
1 godz. 44 min.

Film „Women Talking” to adaptacja powieści Miriam Toews, której reżyserem jest Sarah Polley. Opowiada on historię grupy kobiet, które po latach cierpienia i przemocy decydują się na zorganizowanie spotkania, aby omówić swoją sytuację i podjąć decyzję o przyszłości swojego społeczności. Akcja rozgrywa się w małej społeczności w Kanadzie, gdzie kobiety przez lata były ofiarą systematycznego molestowania i gwałtów ze strony mężczyzn w swoim otoczeniu. W wyniku tych przestępstw wiele z nich zaszło w ciążę i teraz muszą zmierzyć się z dylematem, czy zachować dzieci czy też podjąć decyzję o aborcji.

Głównymi bohaterkami filmu są cztery kobiety, które reprezentują różne podejścia do sytuacji i mają odmienne opinie na temat tego, co powinny zrobić. Ich dyskusja toczy się w napiętej atmosferze, a decyzja, którą podejmą, będzie miała dalekosiężne konsekwencje dla całej społeczności.

Źródło: Najlepsze filmy Oscary 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *