Telewizor Lin 39LHD1340: najtańszy TV HD Ready

Telewizor Lin 39LHD1340 to jeden z niewielu telewizorów z oferty na 2021 rok o rozdzielczości HD Ready. Przypomnijmy, że w tym roku najwięksi gracze, jak chociażby Philips czy Panasonic od razu mają w swojej ofercie telewizory 4K Ultra HD.

Telewizor Lin 39LHD1340 to prosty i tani telewizor o nietypowej wielkości 39 cali, który pojawił się w sprzedaży w tym roku. Zobacz co oferuje telewizor o wielkości 39 cali z podstawowej serii TV Lin na 2021 rok.

Telewizor Lin 39LHD1340: najważniejsze parametry

Lin 39LHD1340 / fot. Lin

Lin to nie tylko słodkowodna ryba z rodziny karpiowatych. To także producent budżetowych telewizorów oraz jedyny w Polsce importer urządzeń marki TCL. Obecnie mniej znane firmy na rynku mogą zaoferować telewizory Full HD albo HD Ready, których oferta z roku na rok kurczy się. W 2022 roku może być tak, że żaden z największych producentów nie zaoferuje TV Full HD/HD Ready.

 

Lin 39LHD1340 / fot. Lin

Lin 39LHD1340 mógłby odznaczać się rozdzielczością Full HD. Jednak mogłoby się szybko okazać, że obraz Full HD w 39 calach nie będzie zbytnio się różnił od tego nadawanego w HD Ready. Telewizory Full HD zazwyczaj oferują wielkości 40 cali i większe.

Oczywiście matryca pracuje na 50 Hz, a z opcji poprawy obrazu do wyboru masz opcje standardowe, jak DNR – cyfrowa redukcja szumów, cyfrowy filtr. Zazwyczaj oferowane były one już kilka lat temu w dobrych i tanich telewizorach. Co najciekawsze telewizor o wielkości 39 cali nie wspiera żadnego formatu HDR. Oznacza to, że znacznie lepszy kontrast uzyskasz na telewizorze konkurencyjnej firmy, chociażby z HDR10 i HLG.

Dźwięk

Telewizor Lin 39LHD1340
Lin 39LHD1340 / fot. Lin

Lin 39LHD1340 odznacza się niemal standardową mocą głośników.  W telewizorze wbudowano głośniki o mocy 16 W. Najczęściej TV od 40 cali w górę oferują 20 W, jednak w przypadku nietypowych wielkości ekranu to też nie jest wadą. Producenci często oferują mniejszą moc głośników.

Opcje poprawy dźwięku są bardzo standardowe. Producent nawet nie wymienia ich na swojej stronie, w specyfikacji technicznej tego modelu.

Telewizor Lin nie jest Smart TV

To chyba żadne zaskoczenie, że telewizor o wielkości 39 cali z podstawowej serii TV HD Ready nie jest inteligentnym telewizorem. Nie każdy potrzebuje dostępu do internetu na dużym ekranie telewizora Smart TV.

Telewizor Lin 39LHD1340
Lin 39LHD1340 / fot. Lin

Gniazda i złącza

Telewizor Lin oferuje dość przeciętny pakiet gniazd i złączy. Trzy złącza HDMI (w wersji 2.0) oraz 1 port USB to te najważniejsze. Tak wygląda pełna lista złączy:

  • Liczba złączy HDMI 3
  • Liczba złączy USB 1
  • Wejście komponentowe tak
  • Cyfrowe wyjście koaksjalne tak
  • Złącze CI (Common Interface) nie
  • Wyjście słuchawkowe tak

Cena telewizora zaczyna się od 995 zł, ale trzeba się pośpieszyć. Telewizor Lin zostanie wkrótce wyprzedany.

Źródło: lin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *