LG OLED GX3: TV OLED już w sprzedaży

Do sklepów Media Expert oraz RTV Euro AGD trafiły nowe telewizory LG OLED z serii GX3LA (GX3). Do wyboru mamy trzy wielkości ekranów: 55, 65 i 77 cali. Czego można się po nich spodziewać?

LG sukcesywnie wprowadza do sprzedaży nowe telewizory. Kolejną serią, którą znajdziesz w sklepach jest LG OLED GX3. Czy warto go kupić? Co zaoferują tegoroczne telewizory OLED?

LG OLED GX3

LG OLED55GX3LA / fot. LG

Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED GX3

 


 • Ekran OLED 55, 65, 77 cali
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Matryca 40hz – 100 Hz
 • Moc głośników 4x10W + 2x10W
 • Smart TV webOS 5.0
 • Liczba HDMI 4
 • Liczba USB 3
 • Rok produkcji 2020
LG OLED55GX3LA / fot. LG

 Sprawdź aktualne ceny telewizorów LG OLED

Telewizor LG OLED jest wyjątkowy dzięki technologii samoświecących pikseli. Nową jakość obrazu telewizyjnego zapewnia ponad 100 milionów samoświecących subpikseli. Ciesz oko najgłębszą czernią, największym bogactwem kolorów i najbardziej realistycznym obrazem.

O doskonały obraz dbają także technologie Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Coraz częściej najlepsze telewizory oferują zarówno Dolby Vision (w tym roku jako Dolby Vision IQ) oraz Dolby Atmos.

Zobacz także | Najlepsze telewizory z Dolby Vision

LG OLED55GX3LA / fot. LG
LG OLED55GX3LA / fot. LG

Telewizory LG OLED GX3 oferują w tym roku całą masę technologii poprawiających jakość wyświetlanego obrazu. Poza rozdzielczością Ultra HD warto zwrócić uwagę na co roku ulepszany procesor obrazu. W serii GX3 mamy procesor α9 Gen3 AI:

Procesor α9 Gen3 AI analizuje treść przy pomocy algorytmów uczenia głębokiego i dostarcza na ekran optymalny obraz. Wszystkie poprawki są dokonywane automatycznie w celu zapewnienia jak najlepszego obrazu i dźwięku, aby oglądanie za każdym razem było niezwykłym przeżyciem.

LG OLED55GX3LA / fot. LG
LG OLED55GX3LA / fot. LG

Zobacz także | Ranking telewizorów OLED

Tryb Filmmaker to kolejna nowość, o której pisaliśmy w przypadku telewizorów z oferty na 2020 rok. Procesor obrazu automatycznie reguluje obraz zgodnie z zamiarem twórcy i z zachowaniem kinowych wrażeń

Do tego dochodzi zgodność z technologią NVIDIA G-SYNC. Oznacza to, że takie telewizory OLED znakomicie nadają się dla graczy. LG GX3 zaoferują wyraźniejszy i bardziej płynny obraz w grach bez zacinania, opóźnień i migania.
 
 
Drugą technologią jest HGiG, dostosowująca parametry grafiki do zidentyfikowanych parametrów telewizora i jego możliwości.  Tak, by każda gra wyglądała możliwie jak najlepiej.
 
 

Funkcje poprawy obrazu: Perfect Colors, Pixel Dimming, Perfect Black, 4K Cinema HDR, Ultra Luminance Pro, AMD FreeSync, OLED Motion Pro, α9 Gen3 Intelligent Processor, Dolby Vision IQ, FILMMAKER MODE, tryb HGiG, AI Picture Pro, NVIDIA G-Sync

LG OLED55GX3LA / fot. LG
LG OLED55GX3LA / fot. LG

Telewizory OLED posiadają wbudowane głośniki o łącznej mocy całkowitej wynoszącej 60W. System 4.2-kanałowy doskonale sprawdzi się podczas codziennego oglądania telewizji. Do telewizorów można podłączyć głośniki Bluetooth, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt dźwięku przestrzennego

Telewizory Smart TV pracują na systemie webOS 5.0. Poza przeglądaniem stron mamy szybki dostęp do ulubionych aplikacji Apple TV, Netflix czy YouTube.

LG OLED55GX3LA / fot. LG
LG OLED55GX3LA / fot. LG

Nowością jest sportowy alarm. Dzięki tej funkcji nie przegapimy żadnego ważnego wydarzenia. Telewizor wysyła powiadomienia przed meczem, w jego trakcie i po jego zakończeniu. 

LG OLED55GX3LA / fot. LG
LG OLED55GX3LA / fot. LG

Oto jak wyglądają ceny telewizorów LG OLED GX3:

 • LG OLED55GX3LA – cena od 9499 złotych
 • LG OLED65GX3LA – cena od 12999 złotych
 • LG OLED77GX3LA – cena od 29999 złotych

Źródło: LG

LG OLED GX3 – nasz komentarz

Telewizory - wybierz na Ceneo

Przed wyborem telewizora LG OLED z serii GX3 musimy pamiętać, że to modele dedykowane do powieszenia na ścianie. W zestawie z TV nie znajdziemy podstawy.  Ten praktycznie nie odstaje od ściany dodając wnętrzu elegancji, jak dzieło sztuki. Telewizor Gallery Design, który jest cienki niemalże jak papier, idealnie przylega do ściany dzięki niezwykle płaskiemu stelażowi montażowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: