LG OLED GX3: TV OLED już w sprzedaży

LG OLED GX3: TV OLED już w sprzedaży. Do sklepów Media Expert oraz RTV Euro AGD trafiły nowe telewizory LG OLED z serii GX3LA (GX3). Do wyboru mamy trzy wielkości ekranów: 55, 65 i 77 cali. Czego można się po nich spodziewać?

LG sukcesywnie wprowadza do sprzedaży nowe telewizory. Kolejną serią, którą znajdziesz w sklepach jest LG OLED GX3. Czy warto kupić telewizor z tej serii?

LG OLED GX3: co warto wiedzieć?

LG OLED55GX3LA / fot. LG

Telewizor LG OLED jest wyjątkowy dzięki technologii samoświecących pikseli. Nową jakość obrazu telewizyjnego zapewnia ponad 100 milionów samoświecących subpikseli. Ciesz oko najgłębszą czernią, największym bogactwem kolorów i najbardziej realistycznym obrazem.

O doskonały obraz dbają także technologie Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Coraz częściej najlepsze telewizory oferują zarówno Dolby Vision (w tym roku jako Dolby Vision IQ) oraz Dolby Atmos.

Zobacz także | Najlepsze telewizory z Dolby Vision

LG OLED55GX3LA / fot. LG

Telewizory LG OLED GX3 oferują w tym roku całą masę technologii poprawiających jakość wyświetlanego obrazu. Poza rozdzielczością Ultra HD warto zwrócić uwagę na co roku ulepszany procesor obrazu. W serii GX3 mamy procesor α9 Gen3 AI:

Procesor α9 Gen3 AI analizuje treść przy pomocy algorytmów uczenia głębokiego i dostarcza na ekran optymalny obraz. Wszystkie poprawki są dokonywane automatycznie w celu zapewnienia jak najlepszego obrazu i dźwięku, aby oglądanie za każdym razem było niezwykłym przeżyciem.

Co jeszcze?

Tryb Filmmaker to kolejna nowość, o której pisaliśmy w przypadku telewizorów z oferty na 2020 rok. Procesor obrazu automatycznie reguluje obraz zgodnie z zamiarem twórcy i z zachowaniem kinowych wrażeń

Do tego dochodzi zgodność z technologią NVIDIA G-SYNC. Oznacza to, że takie telewizory OLED znakomicie nadają się dla graczy. LG GX3 zaoferują wyraźniejszy i bardziej płynny obraz w grach bez zacinania, opóźnień i migania.
Drugą technologią jest HGiG, dostosowująca parametry grafiki do zidentyfikowanych parametrów telewizora i jego możliwości.  Tak, by każda gra wyglądała możliwie jak najlepiej.

LG OLED55GX3LA / fot. LG

Telewizory OLED posiadają wbudowane głośniki o łącznej mocy całkowitej wynoszącej 60W. System 4.2-kanałowy doskonale sprawdzi się podczas codziennego oglądania telewizji. Do telewizorów można podłączyć głośniki Bluetooth, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt dźwięku przestrzennego.

Telewizory Smart TV pracują na systemie webOS 5.0. Poza przeglądaniem stron mamy szybki dostęp do ulubionych aplikacji Apple TV, Netflix czy YouTube.

Nowością jest sportowy alarm. Dzięki tej funkcji nie przegapimy żadnego ważnego wydarzenia. Telewizor wysyła powiadomienia przed meczem, w jego trakcie i po jego zakończeniu.

LG OLED GX3
LG OLED55GX3LA / fot. LG

Oto jak wyglądają ceny telewizorów LG OLED GX3:

  • LG OLED55GX3LA – cena od 9499 złotych
  • LG OLED65GX3LA – cena od 12999 złotych
  • LG OLED77GX3LA – cena od 29999 złotych

Źródło: LG

LG OLED GX3 – nasz komentarz

Przed wyborem telewizora LG OLED z serii GX3 musimy pamiętać, że to modele dedykowane do powieszenia na ścianie. W zestawie z TV nie znajdziemy podstawy.  Ten praktycznie nie odstaje od ściany dodając wnętrzu elegancji, jak dzieło sztuki. Telewizor Gallery Design, który jest cienki niemalże jak papier, idealnie przylega do ściany dzięki niezwykle płaskiemu stelażowi montażowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *