Pierwszy telewizor LG OLED 8K sprzedany

Pierwszy telewizor LG OLED 8K sprzedany. Niedawno sprzedano w Europie pierwszy tv 8K o oznaczeniu LG OLED88Z9 i to na naszym, polskim podwórku. Ten kosztował fortunę, ale nie bez powodu określany jest, jako najlepszy telewizor na świecie.

Nie wszyscy jeszcze przyzwyczaili się do telewizorów o rozdzielczości 4K w największych sklepach, a już w wielu zestawieniach pojawiają się telewizory 8K. Na razie w swojej ofercie mają je Sony, Samsung oraz LG. Ten ostatni koncern ma powód do dumy.

Pierwszy telewizor LG OLED sprzedany

LG OLED TV 8K / fot. LG

Nikogo nie powinno dziwić, że w Europie sprzedano pierwszy LG OLED TV 8K. Najciekawsze jednak jest to, że to właśnie w Polsce dokonano sprzedaży modelu z serii Z9 (LG Signature).

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Telewizor kosztował 130 000 złotych. Dla porównania poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają ceny innych telewizorów o rozdzielczości 8K.

Najlepsza technologia i kinowa jakość zawsze znajdzie swoich wielbicieli, dla których cena nie jest wyzwaniem. Kosztujący 130 000 zł, pierwszy na świecie 88-calowy telewizor OLED 8K od LG, bardzo szybko znalazł swojego nabywcę w Polsce i to w zaledwie dwa tygodnie od momentu polskiej premiery.

-Źródło: LG

Telewizor LG OLED88Z9 można było oglądać podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas oraz IFA w Berlinie. Tam został wyróżniony nagrodą iF Design Award, ze względu na atrakcyjny design. Obecnie kolosalny OLED jest dostępny tylko w dedykowanym, nowo otwartym salonie LG Brand Store w Galerii Klif w Warszawie.

LG OLED TV 8K o oszałamiającej przekątnej ekranu wynoszącej 88 cali z pewnością wkrótce pojawi się w naszym zestawieniu najlepszych telewizorów 8K.

Pierwszy telewizor LG OLED
LG OLED TV 8K / fot. LG

Telewizor OLED został sprzedany po dwóch tygodniach od wprowadzenia do LG Brand Store.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *