LG OLED R1 (Signature). Zobacz cenę składanego telewizora OLED

LG OLED R1 (Signature) to seria TV OLED nie dla każdego.  Jej 65-calowy reprezentant to  pierwszy składany (zwijany) OLED, który oferuje co prawda tylko rozdzielczość 4K Ultra HD. Jednak ten może działać aż w trzech trybach. Z w pełni wysuniętym ekranem, wysuniętym do połowy albo schowanym w specjalnie zaprojektowaną szafkę, która pełni rolę jego podstawy. Przy okazji to też najdroższy telewizor w Polsce.

LG OLED R1 nie jest może tak bardzo znaną serią telewizorów OLED w naszym kraju. Nic dziwnego, bowiem model można kupić tylko składając specjalne zamówienie. Czas realizacji wynosi aż do …120 dni. No i do tego jeszcze kosmiczna cena zakupu.

LG OLED R1: parametry techniczne

LG OLED R1
LG OLED R1 (Signature) / fot. LG
  • Ekran OLED tylko 65″
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log-Gamma)
  • Matryca 100/120 Hz
  • Moc głośników 4x 15W + 2x 20 W
  • Smart TV webOS 6.0
  • Liczba HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2021

Niedawno informowaliśmy Was o tym, ile trzeba wydać na flagowe telewizory LG OLED o imponującej rozdzielczości 8K (modele z serii LG OLED Z19). Dzisiaj przedstawiamy najdroższy telewizor w Polsce. To telewizor LG OLED65R19LA, który nazywany jest po prostu zwijanym OLEDem (Rollable OLED). Pierwszy raz koncern LG przedstawił taki telewizor w 2019 roku. Jednak dopiero kolejna odsłona tejże serii (dwa lata po debiucie) pojawiła się w Polsce.

Telewizor zachwyca przede wszystkim eleganckim designem oraz funkcjonalnością, której nie ma żaden inny OLED. Chodzi o możliwość korzystania z telewizora OLED w jednym z trzech trybów (Full/Line/Zero view). Pierwszy oznacza, że cały ekran jest wysunięty (z szafki, pełniącej rolę podstawy), a my możemy oglądać telewizję czy najlepsze filmy.

Drugi (zdj. poniżej) charakteryzuje się wysuniętym do połowy ekranem telewizora OLED (pozostała połowa spoczywa w specjalnie zaprojektowanej szafce). Dzięki temu trybowi możesz odbierać inteligentne powiadomienia na ekranie TV. Do ich odczytywania nie potrzebujesz pełnego ekranu.

LG OLED R1
LG OLED R1 (Signature) / fot. LG

Trzeci tryb (zdj. poniżej) umożliwia słuchanie muzyki, na przykład z aplikacji Spotify (wtedy nie potrzebujesz wysuniętego ekranu, nawet do połowy).

LG OLED R1 (Signature) / fot. LG

 

Cena zakupu (lepiej usiądź)

LG OLED R1
LG OLED R1 (Signature) / fot. LG

Oczywiście nie zmienia to faktu, że zwijany telewizor LG OLED65R19LA to coś dla tych, którzy cenią sobie eleganckie wzornictwo, lifestylowe telewizory i inne bajery w pierwszej kolejności (przecież model oferuje zaledwie obraz 4K). No i przy okazji wygrali na loterii duże pieniądze. Cena tego telewizora wciąż zaczyna się od 439 999 złotych. To niemal pół miliona złotych. Jesteśmy ciekawi czy znajdą się chętni na zwijany telewizor OLED.

Obecnie zwijany telewizor OLED kupisz w sieciach sklepów Media Expert. Jednak po złożeniu zamówienia (model nie jest dostępny w sklepach) będziesz musiał czekać ok. 120 dni na realizację tego zamówienia. Oznacza to, że kupując telewizor dzisiaj jest duża szansa, że po tym okresie w sprzedaży pojawi się kolejna odsłona tej serii, tym razem na 2022 rok. Jednak jeśli tak się stanie to z pewnością zakupiony telewizor OLED R1 z rodziny Signature (lifestylowe/przełomowe urządzenia od LG) będzie znacznie tańszy od swojego następcy.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *