LG OLED B2: specyfikacja techniczna

LG OLED B2 to seria telewizorów z ekranami OLED z oferty na 2022 rok. Co oferuje druga po serii oznaczonej jako OLED A2 seria przełomowych telewizorów? Na pewno tutaj dochodzi 100 Hz matryca, w porównaniu z serią niższą. Co jeszcze zyskujesz kupując nowy telewizor OLED od LG?

LG OLED B2 to modele o wielkościach 55″, 65″ oraz 77″. W tym roku może to być jedna z najpopularniejszych serii telewizorów OLED 2022, ze względu na przystępną zakupu. Jednak warto zwrócić uwagę na specyfikację modeli wchodzących w jej skład.

LG OLED B2: specyfikacja techniczna

 LG OLED B2
Telewizor LG OLED B2 / fot. LG
 • Rozmiar ekranu 55″, 65″, 77″
 • Ekran OLED
 • Tuner DVB-T2 – Tak
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Matryca 100 Hz
 • Moc głośników 2.0 / 20 W
 • Smart TV webOS 22
 • 4 (2x HDMI 2.1 / 2x HDMI 2.0)
 • USB 2
 • Rok produkcji 2022

Najlepsze telewizory OLED to przede wszystkim telewizory pracujące na 100 Hz matrycy. To najważniejsza różnica pomiędzy modelami z serii OLED B2, a serią niższą. Do tego dochodzi także bardziej zaawansowany procesor obrazu o nazwie α7 Gen5 AI Processor 4K. Modele o wielkościach 55″, 65″ oraz 77″ odznaczają się rozdzielczością 4K oraz wsparciem wielu formatów technologii HDR. Jednak i tak najważniejsza jest technologia OLED. Dzięki ekranom z samoświecącymi diodami, zyskujesz nieskończenie wysoki kontrast oraz głęboką czerń. Nawet najlepszy telewizor LED nie wyświetli tych dwóch  elementów lepiej.

Oczywiście technologia OLED pozwala także tworzyć ekrany, które są naprawdę bardzo cienkie. Telewizory OLED idealnie nadają się do powieszenia na ścianie, ze względu na to, że idealnie do niej przylegają.

Funkcje poprawy obrazu: Perfect Colors, Pixel Dimming, Perfect Black, 4K Cinema HDR, HDR Dynamic Tone Mapping, FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), tryb HGiG, AI Picture Pro (Algorytm głębokiego uczenia), NVIDIA G-Sync, HDR10 Pro, AMD FreeSync Premium, AI Upscaling (Inteligente skalowanie), α7 Gen5 AI Processor 4K, Optymalizator do gier GameGenre, Inteligentna kontrola jasności

Jak przystało na serię prostych i tanich TV OLED, nie ma tutaj jeszcze nagłośnienia powyżej 20 W. Większa moc zarezerwowana jest dla droższych modeli. Z drugiej strony i tak zyskujesz wiele opcji poprawy dźwięku, a najważniejszą z nich jest Dolby Atmos. Oczywiście na tym nie koniec, bo koncern LG ma swoje autorskie technologie, które znacznie polepszają dźwięk wychodzący z telewizyjnych głośników.

Opcje poprawy dźwięku: AI Sound Pro (Inteligentna Kontrola Dźwięku), Bluetooth Audio, Bluetooth Surround Ready, Clear Voice Pro (Czysty Głos), Dolby Atmos, Dolby Audio, HDMI eARC, Inteligentne dopasowanie dźwięku do pomieszczenia, wbudowany głośnik niskotonowy, Wireless Sound Sync

Telewizor Smart TV, gniazda i opcja dla graczy

Telewizor LG OLED B2 / fot. LG

Co można powiedzieć o telewizorach LG? W przypadku tej serii nie musisz kupować modelu z flagowej serii, by mieć lepszy system operacyjny. Tutaj zyskujesz webOS 22, czyli taką samą wersję, co w najdroższych telewizorach od LG (z oferty na 2022 rok). Oznacza to, że ten został odświeżony, działa płynniej oraz oferuje kilka nowości i jest dostępny w tańszych modelach.

Tak jak w przypadku każdego innego telewizora Smart TV, tutaj zyskujesz również możliwość możliwość użycia klawiatury i myszki (funkcje Smart). Chociaż w zestawie i tak otrzymasz pilota Magic z wbudowanym mikrofonem.

 • Liczba HDMI 4 (2x HDMI 2.1 / 2x HDMI 2.0)
 • Liczba USB 2
 • Złącze Ethernet (LAN) tak
 • Cyfrowe wyjście optyczne tak
 • Złącze CI 1

Spoglądając na gniazda i złącza warto dodać, że telewizory z tej serii to jedne z najtańszych modeli gamingowych z oferty na 2022 rok. Poza opcjami przydatnymi dla graczy, wszystkie modele odznaczają się 4 HDMI, a dwa z nich obsługują standard HDMI 2.1.

Telewizory LG: ceny i nazewnictwo modeli

Telewizor LG OLED B2 / fot. LG

Powyżej możesz sprawdzić, ile kosztują telewizory LG OLED B2. Te są już dostępne od kilku miesięcy w największych sklepach z elektroniką. Na sklepowych półkach poznasz je po srebrnej ramce otaczającej ekran.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *