LG OLED A2: specyfikacja techniczna

LG OLED A2 to podstawowa seria telewizorów OLED o rozdzielczości 4K Ultra HD, która dostępna jest już w sklepach. Modele oznaczone są jako, OLED A23LA. Jak wygląda specyfikacja techniczna poszczególnych tv?

LG OLED A2 to druga generacja prostych i tanich telewizorów OLED. Przypomnijmy, że w 2021 roku po raz pierwszy koncern OLEd przedstawił linię podstawowych TV OLED, ale po raz pierwszy z 50 Hz matrycą. Okazało się, że telewizory cieszyły się sporą popularnością, zatem w 2022 roku doczekaliśmy się nowej generacji.

LG OLED A2: obraz

Telewizor LG OLED A2 / fot. LG

Telewizor LG OLED48A23LA – zobacz aktualne ceny

 • Rozmiar ekranu 48″, 55″, 65″
 • Ekran QLED
 • Tuner DVB-T2 – Tak
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: HDR10, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HLG
 • Matryca 50 Hz
 • Moc głośników 2.0 / 20 W
 • Smart TV webOS 7.0
 • Liczba HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • Liczba USB 2 (2x USB 2.0)
 • Rok produkcji 2022

Telewizory OLED A2 to podstawowa seria dla tych, którzy chcieliby mieć ekran OLED w domu, ale niekoniecznie wydając fortunę. Modele są tańsze ze względu na to, że zastosowano tutaj 50 Hz matrycę. Dla przypomnienia najlepsze telewizory OLED od lat oferowały tylko i wyłącznie 100 Hz matrycę. Jednak rok temu ta zmiana sprawiła, że do dzisiaj modele z serii ubiegłorocznej (OLED A1 – modele oznaczone jako OLED A13LA) sprzedają się bardzo dobrze.

O dobry obraz w telewizorach OLED dba szereg opcji poprawy obrazu i technologii. Najważniejsze wyznaczniki tej serii to rozdzielczość Ultra HD, wspomniana 50 Hz matryca, wsparcie HDR10, Dolby Vision, HLG oraz praca na procesorze obrazu najnowszej generacji – α7 Gen5 AI Processor 4K.

Funkcje poprawy obrazu Perfect Colors, Perfect Black, 4K Cinema HDR, HDR Dynamic Tone Mapping, FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), tryb HGiG, AI Picture Pro (Algorytm głębokiego uczenia), HDR10 Pro, AI Upscaling (Inteligente skalowanie), α7 Gen5 AI Processor 4K, Optymalizator do gier GameGenre, Inteligentna kontrola jasności

LG OLED A2: dźwięk

LG OLED A2
Telewizor LG OLED A2 / fot. LG

Telewizor LG OLED55A23LA – zobacz aktualne ceny

Jeśli chodzi o najtańsze telewizory OLED, to pod kątem dźwięku niektóre z nich (w tym modele z serii OLED A2) oferują coś więcej niż standardowe opcje. Chodzi o moc głośników wynoszącą 20 W (standard) oraz system dźwięku 2.0. Natomiast tutaj zyskujesz od razu lepszy dźwięk przestrzenny za sprawą wykorzystywania technologii Dolby Atmos. Przypomnijmy, że telewizory LG już wcześniej oferowały takie rozwiązania. Tymczasem inni producenci dopiero wprowadzają je w swoich telewizorach (np. modele z wyższych serii Samsung 2022)

Technologie dźwięku AI Sound Pro (Inteligentna Kontrola Dźwięku), Bluetooth Audio, Bluetooth Surround Ready, Clear Voice Pro (Czysty Głos), Dolby Atmos, Dolby Audio, HDMI eARC, Inteligentne dopasowanie dźwięku do pomieszczenia, Wireless Sound Sync

Gniazda, złącza i Smart TV

Telewizor LG OLED A2 / fot. LG

W 2022 roku wszystkie telewizory Smart TV pracują na systemie operacyjnym webOS. Został on ulepszony do wersji webOS 7.0. Dzięki temu zyskujesz jeszcze szybsze działanie platformy oraz łatwiejsze poruszanie się po panelu domowym.

Inteligentne telewizory z podstawowej serii TV OLED nie są modelami gamingowymi. Oznacza to, że modele nie wspierają HDMI w wersji 2.1, jednak nie jest to wadą. Co roku dopiero droższe modele (telewizory gamingowe) wykorzystują takie złącza.

 • Liczba złączy HDMI 3 (3x HDMI 2.0)
 • Liczba złączy USB 2
 • Złącze Ethernet (LAN) tak
 • Cyfrowe wyjście optyczne tak
 • Złącze CI (Common Interface) 1Kolor obudowy czarny

LG OLED A2: ceny i nazewnictwo modeli

LG OLED A2
Telewizor LG OLED A2 / fot. LG

W tym roku do sklepu powinny trafić modele o trzech wielkościach ekranów 48″, 55″, 65″. Obecnie panuje dość spore zamieszanie, jeśli chodzi o wielkości przekątnych, które trafią do sklepów. Na początku roku koncern informował nas o tym, że do sprzedaży trafią telewizory o wielkości 48”, 55”, 65”, 77”. Jednak na stronie producenta widoczne są trzy przekątne 48”, 55”, 65″ (z czego 48″ oznaczona jest błędnie jako 43″).  Obecnie dwie wielkości są w sprzedaży (48″, 55″). Wciąż czekamy na pojawienie się w sklepach kolejnych wielkości.

 • LG OLED48A23LA – cena maj 2022 – od 5399 zł
 • LG OLED55A23LA – cena maj 2022 – od 7999 zł

Modele z serii OLED A2 dostępne są w kolorze czarnym. Artykuł zaktualizujemy o nowe informacje, jak tylko zostaną ujawnione w dalszej części 2022 roku.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *