LG NANO99: flagowe telewizory 8K

LG NANO99 jest ostatnią z czterech tegorocznych serii z ekranami NanoCell. Telewizory 8K mają wiele wspólnego z niższą serią (NANO97), jednak niektóre technologie zostały ulepszone.

Zobacz co oferuje ostatnia z czterech serii TV NanoCell na 2020 rok. Poznaj z bliska telewizory LG NANO99 o rozdzielczości 8K.

LG NANO99

LG NANO99
LG NanoCell TV(75NANO99) / fot. LG
  • Ekran LED 75 cali
  • Rozdzielczość 8K Ultra HD 7680 x 4320
  • Technologia HDR: Cinema HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), Dolby Vision IQ, HDR Dynamic Tone Mapping Pro
  • Matryca 100hz
  • Moc głośników 4x10W + 2x10W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

Na pierwszy rzut oka telewizory z serii LG NANO99 wyglądają podobnie, co modele z serii NANO97. Różnice polegają głównie na nieco innych parametrach dotyczących jakości obrazu oraz dźwięku. Zacznijmy jednak od tego, jakie cechy wspólne posiadają obie serie telewizorów 8K.

Najważniejsze opcje poprawy obrazu:
Quad Step Noise Reduction, Frequency Based Sharpness Enhancer, Nano Color Pro, Billion Rich Colors, Advanced Color Enhancer, True Color Accuracy Pro, AI 8K Upscaler, Advanced Contrast Enhancer, Face Enhancing, Ultra Luminance Pro

LG NANO99 pracuje na matrycy IPS i poza rozdzielczością 8K i procesorem obrazu α9 Gen 3 AI Processor 8K, odznacza się zgodnością z HDR10, HLG, a co najważniejsze z Dolby Vision. Wsparcie tej ostatniej technologii było w zeszłym roku domeną głównie najlepszych telewizorów.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

75-calowy reprezentant tej serii idealnie nadaje się do oglądania sportu. Poza wspomnianym obrazem w 8K, oferuje 100 Hz matrycę. Dzięki niej ruch na ekranie jest o wiele bardziej płynny, niż w telewizorach 50 Hz.

LG NANO99: co jeszcze?

LG NANO99
LG NanoCell TV(75NANO99) / fot. LG

Najważniejszą różnicą dotyczącą jakości obrazu jest wykorzystywanie podświetlenia Direct LED (Full-Array Local Dimming Pro). Dla przypomnienia seria niższa (NANO97) ma Direct LED (Full-Array Local Dimming). Jeśli chodzi o dźwięk, model z serii NANO99 został wyposażony w głośniki o większej mocy (60W) oraz system dźwięku 4.2-kanałowego.

Jedynym reprezentantem serii NANO99 jest 75-calowy LG 75NANO99, tymczasem w serii niższej mamy do wyboru wersję 65-calową. Smart TV pracuje na systemie webOS 5.0. Poza przeglądaniem stron www i dostępem do tysięcy aplikacji na kolosalnym ekranie dochodzi kompatybilność z Asystentem Google, Alexą oraz Apple Airplay2, Apple Homekit.

To ostatnie rozwiązanie z pewnością ucieszy posiadaczy smartfonów, chcących sterować funkcjami telewizora za pomocą smartfona.


Źródło: LG

Nasz komentarz

Po raz kolejny mamy do czynienia z telewizorami z wysokich serii, różniących się kilkoma szczegółami od serii niższej. Dla przykładu LG NANO99 oferuje podświetlenie Full-Array Local Dimming Pro, a seria niższa – Full-Array Local Dimming. Szkoda tylko, że producent nie podaje, czy różnice będą w ogóle widoczne dla naszego oka. Trudno nawet znaleźć jakieś informacje, czym obie technologie różnią się od siebie.

Inni producenci także “ulepszają” w wyższych seriach swoich telewizorów niektóre dodatki. W niektórych Samsungach z tegorocznej oferty będziemy mieli do wyboru modele oferujące tryb Ambient. Tymczasem droższe modele będą oferować tryb Ambient+.

Pozostaje tylko pytanie jak bardzo (i czy w ogóle) potrzebujemy takich ulepszonych technologii? I czy one faktycznie dadzą nam coś więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *