Site icon jakitelewizorkupic.pl

LG 65UN71003LB: test telewizora 4K

LG 65UN71003LB: test telewizora

LG 65UN71003LB / fot. LG

65-calowy LG 65UN71003LB: test telewizora 4K. Poznaliśmy już ofertę telewizorów na 2020 rok. Jednym z najprostszych i najtańszych Smart TV jest 65-calowy LG 65UN71003LB. Zapraszamy do przeczytania testu tego telewizora.

Model LG 65UN71003LB z podstawowej serii oferuje kilka ciekawych dodatków i przede wszystkim przystępną cenę, jak za telewizor 2020. Jednak czy warto wziąć go pod uwagę szukając niedrogiego TV? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Drogi czytelniku,
być może nie posiadasz fachowej wiedzy o telewizorach. Nie przejmuj się! Testy telewizorów robimy profesjonalnie, ale ich rezultaty opisujemy w łatwy i przystępny sposób. Tak, by czytało się Tobie lekko łatwo i przyjemnie i żebyś wiedział czy warto kupić prezentowany telewizor! 

LG 65UN71003LB test: co musimy o nim wiedzieć?

Model LG 65UN71003LB / fot. LG

LG 65UN71003LB to model z podstawowej serii telewizorów 4K z tegorocznej oferty. Nie każdy poszukuje urządzenia, które znajduje się w zestawieniach najlepszych telewizorów. Większość osób zastanawiających się, jaki telewizor kupić, stawia na modele tanie, duże (powyżej 50 cali) i przede wszystkim od znanych producentów.

W ostatnich miesiącach frazy takie jak lg 65un71003lb, 65un71003lb, lg webos tv un71003lb, un71003lb, lg un71003lb oraz 65un7100 były często wyszukiwane w sieci, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tym modelem.

Specyfikacja techniczna telewizora LG

Tak wygląda specyfikacja techniczna telewizora LG 65UN71003LB:

Wygląd

Biorąc pod uwagę modele sprzed kilku lat, producentom udało się zadbać o to, by kolejne linie ich telewizorów oferowały znacznie lepszy design. I tak doszliśmy do momentu, gdzie pod kątem wzornictwa mamy niemal identyczne telewizory co roku. Wystarczy porównać (wizualnie) LG 65UN71003LB z testowanym przez nas zeszłorocznym testowanym LG 55UM7100 czy LG 43LM6300.

Gdyby wszystkie stały obok siebie na sklepowej półce, ciężko byłoby stwierdzić z daleka, który jest który. Być może dlatego producenci często eksperymentują z różnymi kolorami obudowy, by nieco urozmaicić ich wzornictwo. Reprezentant serii UN71003LB dostępny jest w kolorze czarno-srebrnym.

Ważne jest to, że w 2020 roku mamy do czynienia z naprawdę wąskimi ramkami otaczającymi ekran. Telewizor bez podstawy waży 21 kg, a rozstaw śrub z tyłu urządzenia jest zgodny ze standardem VESA i wynosi 300x300mm.

Jakość obrazu

Model LG 75UN71003LC / fot. LG

Telewizor LG UHD wprowadzi Cię do całkiem nowego świata rozrywki. Zapewni doskonale szczegółowy obraz w jakości 4K i żywe kolory podczas oglądania filmów, wydarzeń sportowych oraz grania w gry. Delektuj się realistycznym obrazem w rozdzielczości cztery razy większej niż Full HD.

Takie opisy, jak powyższy często znajdziemy na stronach producentów. Jednak od kilku lat modele o rozdzielczości Ultra HD 4K są już w sklepach standardem. Coraz trudniej znaleźć telewizory Full HD. Czasami łatwiej znaleźć telewizory 8K.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

Jednak z drugiej strony, jeśli ktoś przez kilkanaście lat miał telewizor Full HD, albo HD Ready (o mniejszym calarzu), to przejście na TV4K faktycznie może być dla niego wejściem do zupełnie nowego świata rozrywki. Zwłaszcza, że poza rozdzielczością 4K (3840 x 2160 pikseli) otrzymujemy szereg opcji i technologii jeszcze bardziej polepszających jakość wyświetlanych filmów.

LG 65UN71003LB jest modelem z podstawowej, tegorocznej serii (nie ma modelu z niższej serii), ale na dzień dobry zaoferuje całkiem sporo. Przede wszystkim zgodność z formatami HDR10 Pro i HLG Pro. Dla przypomnienia dodajmy, że do tej pory telewizory LG odznaczały się zgodnością z HDR10 i HGL. W tym roku nieco ulepszono technologie odpowiedzialne za o wiele lepszy kontrast.

Zobacz także | Najlepsze telewizory z Dolby Vision

O doskonałe kąty widzenia nie musimy się martwić. Bez względu z jakiego kąta patrzymy na wyświetlany obraz, jakość nie pogarsza się. To jedna z zalet wykorzystywania matryc IPS w 65-calowym telewizorze. Dzięki temu zyskujemy naturalne kolory pod każdym kątem.

Czterordzeniowy procesor 4K

Na tym nie koniec, bowiem koncern LG ciągle przypomina nam, że jego telewizory, nawet te najtańsze, do których zalicza się LG 65UN71003LB, korzystają ze sztucznej inteligencji.

Ma to na celu polepszenie wyświetlanego obrazu do możliwie jak najlepszej jakości. To właśnie dlatego w opisach technicznych wielu telewizorów można znaleźć informacje o procesorze obrazu. W przypadku serii UN71003LB mamy do czynienia z czterordzeniowym procesorem 4K. Jaka jest dokładnie jego rola?

Oglądaj wszystko w lepszej jakości
Procesor usuwa szum wideo oraz zapewnia żywsze kolory i lepszy kontrast. Rozdzielczość obrazów o niskiej jakości jest podnoszona w celu zbliżenia jej do jakości 4K.

Na tym nie koniec, bowiem w tym roku większość telewizorów największych producentów wykorzystuje tryb Filmmaker. Tak samo jest w przypadku telewizora z serii UN71003LB.

  • Oglądaj treść zgodnie z intencją twórcy
    Procesor automatycznie wyłącza wygładzanie ruchu, aby pozwolić w pełni cieszyć się ruchomymi obrazami. Oglądaj filmy i inne rodzaje treści zgodnie z zamiarem twórcy i z zachowaniem kinowych wrażeń.

LG 65UN71003LB: opcje dodatkowe

Dobra jakość obrazu podczas codziennego oglądania telewizji to również zasługa opcji dodatkowych poprawiających poziom wyświetlanych treści na 65-calowym telewizorze, jak 4K Upscaler, HDR Dynamic Tone Mapping.

Model LG 65UN71003LB / fot. LG

Czy telewizor LG 65UN71003LB nadaje się do oglądania sportu i filmów akcji? Lepsza płynność ruchu na ekranie to domena głównie najlepszych telewizorów 4K, wykorzystujących matrycę 100hz. W tym przypadku płynność jest standardowa (wystarczająca) i wynosi 50 Hz. O wiele lepszy efekt uzyskalibyśmy już na ekranie reprezentanta serii UN85003 (100hz).

LG 65UN71003LB: test telewizora. Dźwięk

LG 65UN71003LB oferuje system dźwięku przestrzennego o nieźle brzmiącej nazwie – Ultra Surround.

Wirtualne kanały audio tworzą niezapomniany świat wrażeń dźwiękowych. Subtelne dialogi i wyrafinowana muzyka brzmią niezwykle realistycznie.

Jednak o wrażeniach kinowych raczej możemy zapomnieć, bowiem wbudowane głośniczki odznaczają się mocą całkowitą wynoszącą 20W. Do codziennego oglądania telewizji są one wystarczające. Ale żeby urządzić domówkę albo obejrzeć hollywoodzki hit, gdzie pościgi samochodowe, eksplozje i strzelaniny są na porządku dziennym, lepiej skorzystać z jednego z dwóch rozwiązań.

Albo dokupić głośniki podłączane przez Bluetooth do telewizora, albo kupić listwę głośnikową.

Wspaniały dźwięk i wielkie wyczyny sportowe
Podłącz dwa dowolne głośniki Bluetooth do telewizora LG UHD, aby uzyskać efekt dźwięku przestrzennego. Jeszcze bardziej poczuj atmosferę wydarzenia na żywo.

Model LG 65UN71003LB / fot. LG

Drugie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom chcącym usłyszeć “znacznie więcej”. Soundbary do 1000 złotych oferują coraz częściej doskonały dźwięk o mocy przekraczającej 300W. To aż 15-krotnie więcej od mocy głośników telewizora.

Telewizory są kompatybilne z soundbarami bez względu na markę. Oznacza to, że do telewizora LG możemy dokupić listwę głośnikową Panasonica, Philipsa, a nawet Samsunga. Oczywiście jeśli ktoś chce mieć oba urządzenia od tego samego producenta, może sprawdzić ceny takiego sprzętu od LG:

Smart TV i opcje dodatkowe

LG 65UN71003LB to telewizor Smart TV, a więc taki, który oferuje dostęp do internetu na dużym ekranie TV. Jeśli mamy w domu internet, możemy go podłączyć do telewizora na dwa sposoby: przewodowo oraz bezprzewodowo przez WiFi. Oczywiście najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest to drugie.

Wystarczy tylko znaleźć w ustawieniach sieciowych telewizora naszą domową sieć WiFi i wpisać hasło, by telewizor od razu został dodany do sieci WiFi, jako kolejne urządzenie.

Telewizory Smart TV najczęściej służą do przeglądania stron www (telewizory LG mają wbudowaną wyszukiwarkę) czy korzystania z najpopularniejszych aplikacji. Należą do nich  Netflix oraz YouTube. Do serwisu Netflix służy przycisk na pilocie, by od razu znaleźć się w jego menu i wybrać interesujący nas film.

W tym roku ponownie wszystkie telewizory LG pracują na systemie operacyjnym webOS. Ten jest bardzo intuicyjny i jeśli ktoś nie korzystał nigdy z telewizora Smart TV, powinien szybko załapać, o co chodzi.

LG 65UN71003LB: test telewizora. Gniazda i złącza

Model LG 65UN71003LB / fot. LG

Jak przystało na telewizor z podstawowej serii, do wyboru mamy przyzwoitą ilość najważniejszych gniazd i złączy. Tutaj to 3 HDMI oraz 2 USB. Warto w tym miejscu dodać, że inni producenci w swoich TV z podstawowej serii na ten rok oferują, np. tylko 2 HDMI i 1 USB.

LG 65UN71003LB: test telewizora: cena

Cena LG 65UN71003LB jest dość przystępna. Za 65-calowy telewizor Smart TV z tegorocznej oferty zapłacimy mniej niż 3000 złotych. Oznacza to, że model z pewnością będzie pojawiał się w wielu zestawieniach TV do 3000 złotych. Ten jest dostępny, m.in. w RTV Euro AGD, Media Expert czy OleOle!

LG 65UN71003LB: test telewizora. Podsumowanie

Jak na telewizor z podstawowej serii, LG 65UN71003LB oferuje całkiem sporo opcji poprawy obrazu. Daje to dobrą jakość wyświetlanych treści podczas codziennego oglądania telewizji. O dobry dźwięk tez nie musimy się martwić, ale czasami warto zainwestować w dobry i niedrogi soundbar.

Jeśli cena tego telewizora będzie się utrzymywać w granicach 3000 złotych, może to być jeden z najpopularniejszych telewizorów 65-calowych w tym roku od LG.

LG 65UN71003LB Ocena redakcji jakitelewizorkupic.pl

*OCENA ŁĄCZNA 5/10

Źródło: LG, oprac. własne

Exit mobile version