Kupujemy telewizor klasy Premium: co warto wiedzieć?

Kupujemy telewizor klasy Premium: co warto wiedzieć? Ostatnio jeden z liderów na rynku w branży RTV postanowił pomóc kupującym w wyborze idealnego telewizora. Opublikował listę pięciu rzeczy, które warto wiedzieć przed jego zakupem.

Koncern Samsung znany przede wszystkim w tym roku z telewizorów QLED określił 5 najważniejszych czynników, które powinny znaleźć się na naszej liście, przed zakupem telewizora klasy Premium. Pierwszym jest natężenie koloru.

Kupujemy telewizor klasy Premium

Kupujemy telewizor klasy Premium
QLED Q7N / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

Co to jest? Natężenie koloru to standard oceny zdolności telewizora do odwzorowania dokładnych kolorów niezależenie od poziomu luminancji (jasności). Im jest wyższe, tym barwy wyświetlane na ekranie są żywsze i dokładniejsze (…) Dlaczego ma znaczenie?

Natężenie koloru to wynik oceny zdolności telewizora UHD (4K) do zapewnienia poczucia realizmu obrazu. Odnosi się do możliwości telewizora w zakresie reprodukcji kolorów bez względu na jasność obrazu. Jeżeli parametry wyświetlania przekraczają szczytową luminancję telewizora, obraz może wyglądać na rozmyty lub wyblakły, ze szkodą dla wrażeń widza.
– Źródło: Samsung

W telewizorach QLED szczytowa jasność wynosi od 1500 do 2000 nitów. Do tego te oferują 100 proc. natężenia koloru. Druga rzecz to technologia HDR. Pisaliśmy o niej niejednokrotnie, a telewizory wykorzystujące tą technologię znajdziecie chociażby w naszym najnowszym zestawieniu najlepszych telewizorów do 4000 złotych.

Co to jest? HDR (high dynamic range), czyli wysoki zakres dynamiki, oznacza intensywniejsze kolory oraz wysoką jasność i kontrast obrazu wyświetlanego na ekranie telewizora HD lub UHD (…) Dlaczego ma znaczenie? Technologia HDR została wprowadzona, aby uzyskać wszystkie możliwe odcienie bieli i czerni oraz bardziej realistyczne odwzorowanie kolorów. HDR pozwala wydobyć szczegóły, które w innym telewizorze ginęłyby w mroku lub w zbyt mocno rozświetlonych partiach obrazu.
– Źródło: Samsung

W przypadku telewizorów QLED ma tu znaczenie nowy otwarty standard wideo HDR, czyli HDR10+. Dzięki niemu otrzymujemy lepszy kontrast i jaskrawość kolorów.

Pozostałe trzy cechy to częstotliwość odświeżania, HDMI i złącza oraz Smart TV. Tutaj ponownie koncern Samsung przypomina, że jego telewizory QLED oferują matrycę 100 Hz (a więc płynniejszy ruch na ekranie), a najważniejsze złącza to HDMI (przeważnie w liczbie 4). Natomiast wszystkie modele z rodziny QLED odznaczają się dostępem do internetu, najlepszych aplikacji na dużym ekranie, a więc są Smart TV.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Źródło: Samsung

Kupujemy telewizor klasy Premium. Nasz komentarz

My zgadzamy się z Samsungiem, że decydując się na telewizor klasy premium, powyższe czynniki mają znaczenie. Ale nie zapominajmy, że inne, konkurencyjne telewizory także mogą oferować podobne parametry. Po pierwsze natężenie koloru jest znakomite, np. w telewizorach OLED. Te co prawda kosztują fortunę, ale tutaj otrzymujemy nieziemsko czysty obraz.

Standard HDR jest domeną wszystkich tegorocznych modeli o rozdzielczości Ultra HD. Dla nas to raczej wyposażenie standardowe, niż coś ekstra. Tymczasem 100hz matryca to również cecha wszystkich najlepszych telewizorów największych producentów (nie tylko Samsunga).

Jeśli chodzi o złącza i ilość HDMI – tak samo. Topowe modele Panasonica, Sony czy LG również odznaczają się wystarczającym interfejsem. Na koniec Smart TV. Biorąc pod uwagę flagowe modele wszystkich producentów każdy z nich jest telewizorem Smart TV.

Podsumowując: nie musimy decydować się tylko i wyłącznie na telewizory QLED, bowiem konkurencja ma także wiele do zaoferowania. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: