Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne do TV? (TOP5)

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne  do telewizora będą najlepszą opcją? Na jakie parametry techniczne zwracać uwagę przy zakupie? Ile warto przeznaczyć na nowe słuchawki?

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne  do telewizora kupić, by jednocześnie mieć sprzęt godny uwagi, ale także dostępny w przystępnej cenie? Okazuje się, że taki gadżet możesz mieć nie wydając więcej niż 500 zł. W tym przedziale cenowym, z pewnością znajdziesz popularne modele od największych producentów sprzętów audio.

Dlaczego warto kupić słuchawki?

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne kupić? / fot. JBL

Słuchawki bezprzewodowe – zobacz aktualne ceny

Powodów dla których warto kupić dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe jest co najmniej kilkanaście. Najważniejsze to oczywiście te poniższe. Dzięki nim jesteś w stanie odizolować się od otoczenia, zyskując przy tym dobre wrażenia słuchowe. Poza tym słuchawki tego typu mają tę przewagę nad przewodowymi, że w tym drugim przypadku musielibyśmy siedzieć bardzo blisko telewizora. Na tyle blisko, na ile pozwala długość ich kabla. Tymczasem w przypadku słuchawek na Bluetooth, możesz siedzieć nawet do 10 m od ekranu i cieszyć się doskonałą jakością dźwięku. Do tego słuchawki bezprzewodowe są znacznie lżejsze oraz wygodniejsze w użytkowaniu niż, np. nauszne. Niektóre z nich ważą zaledwie kilkanaście gramów.

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne kupić? / fot. JBL

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, ile chcemy przeznaczyć na zakup słuchawek. Jeśli nie chcemy przekroczyć 500 zł, także jesteśmy w stanie znaleźć dobre i tanie słuchawki. Kolejnym istotnym czynnikiem jest czas pracy na jednym naładowaniu. Są modele, które pracują zaledwie kilka godzin, tymczasem inne oferują ciągłość pracy przez kilkanaście godzin. Do tego warto pamiętać, że etui dołączone do słuchawek pełni rolę powerbanka, a dodatkowa energia jest w nim po prostu magazynowana. Dzięki temu nie musisz od razu ładować słuchawek, bo wystarczy że zużyjesz w pierwszej kolejności tę z etui.

Słuchawki powinny nam się podobać, na szczęście w przypadku słuchawek bezprzewodowych dousznych, większość z nich wygląda bardzo podobnie. Są one najczęściej niewielkich wymiarów i są lekkie.

Żeby połączyć słuchawki na Bluetooth, wystarczy zazwyczaj kilka sekund. Jednak nie tylko wykorzystywanie Bluetootha ma znaczenie. Warto sprawdzić czy producent podaje optymalny zasięg działania. Najczęściej większość producentów w tej cenie oferuje modele, które bezproblemowo przesyłają dźwięk do 10 m.

Warto, by dobre i tanie słuchawki oferowały kilka opcji poprawy wrażeń audio. Najczęściej w tej cenie możemy liczyć na podobne opcje polepszające przesyłany dźwięk. Istotny jest także czas ładowania. Warto wybrać takie słuchawki, które ładują się znacznie szybciej, by od razu móc z nich korzystać.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Samsung UE55BU8002 / fot. Samsung

Słuchawki bezprzewodowe douszne – zobacz aktualne ceny

Najwięksi producenci telewizorów Smart TV od lat oferują swoje systemy operacyjne oraz opcje sieciowe i multimedialne. Dzięki technologii Bluetooth, możesz w łatwy i szybki sposób połączyć (sparować) bezprzewodowe słuchawki z inteligentnym telewizorem. Obecnie od lat większość telewizorów Smart TV (jak nie wszystkie) oferują łączność z innymi urządzeniami w postaci technologii Bluetooth.

Co najważniejsze, łącząc słuchawki z telewizorem nie ma znaczenia ani producent słuchawek, ani producent telewizora. Każde słuchawki (bez względu na markę), obsługujące Bluetooth, podłączysz do telewizorów Samsunga, LG, Sony, Panasonic (TV muszą obsługiwać Bluetooth).

Sparowanie słuchawek z inteligentnym telewizorem zazwyczaj wygląda tak, że w menu telewizora wybierasz dodatkowe urządzenie Bluetooth. Telewizor wyszuka aktywne słuchawki, a my możemy je połączyć z telewizorem. Od tego momentu, TV zapamięta nasz nowy sprzęt, dodając go do listy dostępnych urządzeń.

JBL Wave 300

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne kupić?
JBL Wave 300 / fot. JBL

JBL Wave 300 to słuchawki jednego z najlepszych producentów tego typu sprzętu na świecie. Obecnie do wyboru masz całkiem sporo ciekawych propozycji, jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe douszne. Z najpopularniejszych modeli wybraliśmy właśnie ten model. Dlaczego?

Przede wszystkim jest w stanie pracować do 26 godzin (6 godzin na jednym naładowaniu, a pozostałe 20 godzin masz zmagazynowane w etui pełniącym rolę powerbanka). Oznacza to, że biorąc pod uwagę czas pracy, to jeden z najlepszych sprzętów do 500 zł w naszym zestawieniu. Najczęściej producenci w konkurencyjnych urządzeniach oferują znacznie mniej. Poza tym koncern ma swoje zaawansowane technologie poprawy dźwięku. Jedną z nich jest JBL Deep Bass, dzięki której basy są znacznie potężniejsze. Sprzętem możesz sterować wygodnie za pomocą dotykowych elementów.

TCL MoveAudio S150

TCL MoveAudio S150 / fot. TCL

TCL to jeden ze światowych liderów, jeśli chodzi o sprzedaż telewizorów. Jednak od pewnego czasu producent oferuje także ciekawe produkty z branży audio.  Słuchawki douszne TCL MoveAudio S150 to z pewnością najlepszy przyjaciel graczy czy streamingu materiałów wideo. Poza wysokiej jakości dźwiękiem, zyskujesz obsługę dotykową, asystenta głosowego oraz ochronę przed wodą i potem (IPX4). Czas pracy na jednym naładowaniu wynosi do 3,5 godzin, jednak etui zapewnia dodatkowe 20 godzin.

Marshall Minor III

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne kupić?
MARSHALL Minor III / for. MARSHALL

Marshall Minor III to coś dla miłośników rock ‘n’ rolla. Koncern od lat słynie z dostarczania gitarzystom profesjonalnych wzmacniaczy. Jeśli chodzi o bezprzewodowe słuchawki douszne, jednym z najpopularniejszych modeli w do 500 zł jest właśnie Minor III. Tutaj także możemy cieszyć się długim czasem działania na jednym ładowaniu (wraz z naładowanym etui, zyskujesz do 25 godzin). Przydatna jest także opcja szybkiego ładowania, która uzupełnia energię w kwadrans, dając kolejne 1,5 godziny. Dodatkowo etui jest kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym (bezprzewodowym).

Tonsil T65BT

Tonsil T65BT / fot. Tonsil

Tonsil lata temu był jednym z najpopularniejszych producentów sprzętów audio, jeśli chodzi o polskich producentów. Jednak co jakiś czas powraca z ofertą ciekawych urządzeń, a jednym z nich jest Tonsil T65BT. Słuchawki bezprzewodowe douszne ważą łącznie niecałe 8 g, dzięki czemu są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Tutaj zyskujesz także technologię ANC, pozwalającą na słuchanie muzyki czy prowadzenie rozmów w bardzo głośnym otoczeniu.

Baseus Bowie E3

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne kupić?
Baseus Bowie E3 / fot. Baseus

Sluchawki bezprzewodowe telewizyjne – zobacz aktualne ceny

Baseus Bowie E3 to ostatnia propozycja dobrych i tanich słuchawek. W tej cenie zyskujesz 5 godzin pracy na jednym naładowaniu oraz dodatkowe 20 godzin z etui. Warto dodać, że to jedne z najszybciej ładujących się słuchawek do 500 zł. Tutaj wystarczy tylko godzina ładowania. Dodatkowo nie tylko oglądając filmy na ekranie TV, możesz wykorzystać ich potencjał. Przykładowo o czysty dźwięk i znakomitą redukcję szumów zadba zaawansowany mikrofon MEMS. Ten znakomicie sprawdzi się podczas rozmów telefonicznych.

Źródło: Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *