Jak korzystać z NFC na telewizorze?

Jak korzystać z NFC na telewizorze? W jaki sposób szybko bezprzewodowo wyświetlić obraz ze smartfona z kompatybilnym z technologią NFC telewizorem? Zobacz jakie to proste.

Jak korzystać z NFC na telewizorze? / fot. Samsung

Wybrane telewizory oferują ten sposób łączności, by w prosty sposób przesyłać zawartość naszego smartfona. Jak to zrobić? Pokazujemy na przykładzie telewizorów Samsung, LG i Sony.

 

jak korzystać z NFC w telewizorze Samsung?

Jak korzystać z NFC
Jak korzystać z NFC na telewizorze? / fot. Samsung

Jak połączyć się przykładowo z telewizorem Samsung The Serif LS01T? Kiedy ekran telewizora jest wyłączony, włączamy w smartfonie NFC i kładziemy go na telewizorze.

Jak korzystać z NFC
Jak korzystać z NFC na telewizorze? / fot. Samsung

Oba urządzenia potrzebują dosłownie kilku sekund, żeby się sparować (połączyć).

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

Jak korzystać z NFC na telewizorze? / fot. Samsung

Po chwili można już przesyłać muzykę albo inne pliki (zdjęcia, filmy), a te zostaną wyświetlone na ekranie telewizora.

Jak korzystać z NFC
Jak korzystać z NFC na telewizorze? / fot. Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Jak włączyć NFC w telewizorze Sony i LG?

Jak korzystać z NFC
Sony KD-55XG8596 / fot. Sony

Zobacz aktualne ceny telewizorów Sony OLED

Włączyć usługę NFC (Near Field Communication – komunikacja bliskiego zasięgu) jest łatwo, a jak to wygląda w przypadku innych telewizorów? Mając telewizor Sony wystarczy przytrzymać urządzenie przy znaku na pilocie telewizora przez 2 sekundy. Na dole ekranu telewizora powinien wyświetlić się komunikat potwierdzający informujący o tym, że funkcja NFC jest skonfigurowana.

Sprawdź aktualne ceny telewizorów 65 cali

W przypadku telewizora LG wystarczy przyłożyć smartfona do naklejki NFC, która znajduje się w opakowaniu z telewizorem i gotowe.

Źródło: Samsung, Sony, LG, oprac.: jtk

 

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: