Idealne do PlayStation5: telewizory Sony

Idealne do PlayStation5 to najnowsza promocja telewizorów Sony Bravia XR, a więc modeli z wyższej półki. Te idealnie nadają się do grania w gry na dużym ekranie. Producent doskonale o tym wie i stara się zachęcić osoby zastanawiające się, jaki telewizor kupić właśnie do najlepszych telewizorów do PS5.

Idealne do PlayStation5 to modele oferujące przede wszystkim rozdzielczość 4K albo 8K, co najmniej jedno złącze HDMI w wersji 2.1 oraz 100 Hz matryce. Jakie to modele? Na czym polega promocja?

Idealne do PlayStation5 to telewizory Sony Bravia XR

TV do PlayStation5 / fot. Sony

Promocja o nazwie Idealne do PlayStation5 ma na celu wypromowanie telewizorów oznaczonych, jako Sony Bravia XR. Te zostały zaprojektowane nie tylko do oglądania najlepszych filmów, ale właśnie do rozgrywek online. Dzięki temu telewizory Sony są w stanie zaoferować graczom fantastyczny, urzekający obraz i dźwięk.

Oczywiście w ofercie telewizorów Sony na 2021 rok najważniejsze cechy to złącza HDMI 2.1 czy 100 Hz matryce, ale nie tylko. Gracze mają do dyspozycji dwie nowe technologie Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode.

Funkcja Auto HDR Tone Mapping* optymalizuje ustawienia HDR podczas początkowej konfiguracji konsoli PS5. Konsola automatycznie identyfikuje poszczególne modele telewizorów BRAVIA XR i dobiera najlepsze ustawienie HDR.

Źródło: Sony

Dzięki nim możliwe jest wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 4K z szybkością do 120 kl./s, zgodnie ze specyfikacją gier wykorzystujących standard HDMI 2.1. Oczywiście musisz mieć grę na PS5 zgodną z formatem 4K / 120 kl./s.

 

Do tego dochodzi niewielkie opóźnienie sygnału wejściowego, które, przykładowo w modelach Z9J wynosi jedynie 6,0 ms. Dla porównania to samo opóźnienie w telewizorach A90J, A80J, X95J, X90J wynosi 8,5 ms.

Sony OLED A90J
Sony OLED XR-65A90J / fot. Sony

Funkcje Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode zostaną udostępnione w ramach aktualizacji oprogramowania konsoli PS5 i telewizorów BRAVIA, zaplanowanych na koniec 2021 r.

 

Telewizory BRAVIA XR do PS5; które to modele?

Idealne do PlayStation5
Sony OLED XR-65A84J / fot. Sony

W tym roku tylko modele z wyższych serii z linii Sony Bravia został oznaczone, jako XR. Są to modele LED, OLED oraz przełomowy telewizor LED o rozdzielczości 8K:

  • Sony Z9J,
  • Sony A90J,
  • Sony A84J,
  • Sony A80J,
  • Sony X95J,
  • Sony X94J,
  • Sony X93J,
  • Sony X90J.

Warto przypomnieć, że telewizory gamingowe Sony potrafią wykryć, czy użytkownik konsoli włączył grę, czy też ogląda film lub telewizję.

Podczas gry funkcja Auto Genre Picture Mode automatycznie uaktywnia tryb Gra, by zmniejszyć opóźnienie sygnału wejściowego i przyspieszyć reakcje. Do tej pory telewizory odtwarzały filmy z konsoli również w trybie Gra. Nowa funkcja umożliwia automatyczne uruchomienie trybu Standardowy, jeśli konsola PS5 jest używana do oglądania filmów w streamingu lub z płyt Blu-ray™ Ultra HD. W trybie tym przetwarzanie sygnału ma na celu przede wszystkim zwiększenie ekspresji obrazu.

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *