Telewizory Samsung QLED: co zaoferują?

Telewizory Samsung QLED: co zaoferują? Koncern chce w tym roku stać się liderem, jeśli chodzi o sprzedaż nowoczesnych telewizorów QLED. Decydując się na jeden z TV tego producenta zyskamy kilka ciekawych rozwiązań.

Jednak modele Ultra HD z HDR to nie tylko doskonała jakość obrazu w każdych warunkach. Zobaczcie 5 rzeczy, które zaoferują flagowe telewizory Samsung QLED.

Telewizory Samsung QLED: co warto wiedzieć?

1. Wielkość ekranu

Od kilku lat widać tendencję, że widzowie wybierają coraz większe ekrany. Kiedyś telewizory 75-calowe sprzedawały się rzadko. Teraz większość producentów ma niejedną taką przekątną w swojej ofercie. Wystarczy zobaczyć chociażby telewizory Sony, czy właśnie Samsunga. A to dopiero początek.

2. Lepszy kontrast

Tegoroczne telewizory Samsung oferują ulepszony kontrast, który sprawi, że obraz ma być bardziej wyraźny (100 proc. natężenia kolorów).

Samsung QLED TV 9QF jest wyposażony w nową technologię pełnego podświetlenia (Direct Full Array), która precyzyjnie reguluje jasność obrazu. Wykorzystuje ona pełną siatkę podświetleń LED, co zapewnia dokładne oświetlenie każdej części ekranu i tym samym przekłada się na najwyższą jakość obrazu.

Technologia umożliwia przyciemnianie określonych obszarów ekranu telewizorów QLED TV przy jednoczesnym podświetlaniu innych, co pozwala uzyskać znakomity kontrast – jasne obszary są jaśniejsze, a ciemne partie jeszcze ciemniejsze. W efekcie treści, takie jak np. wideo HDR10+, oddadzą bogactwo kolorów i subtelne przejścia między barwami.
– Źródło: Samsung

Dopracowano też poziom czerni, dzięki nowej powłoce antyrefleksyjnej. Bez względu na kąt patrzenia, nie powinniśmy zmagać się z odbiciami.

3. SmartThings – nowy pilot Smart Control

W tym roku przyszła także pora na unowocześnienie pilotów do QLEDów. Wszystko po to, by obsługa telewizora była wygodniejsza.

W nowych telewizorach QLED TV inteligentne rozwiązania zapewniają jeszcze wygodniejszy sposób konfiguracji czy zmiany ustawień. Dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings, po naciśnięciu jednej ikony połączymy telewizor ze smartfonem i skonfigurujemy znajdujące się w nich aplikacje. Urządzenia zapamiętają się i, gdy po raz kolejny znajdziemy się przed telewizorem, wystarczy wybrać w smartfonie np. aplikację Spotify, aby uruchomiła się ona na dużym ekranie.

Szybkie, przejrzyste menu, które od dawna jest jednym z wyróżników telewizorów Samsung oraz designerski i wygodny pilot Smart Control zapewniają wysoki komfort obsługi telewizora i pozwalają na sterowanie wieloma podłączonymi urządzeniami za pomocą jednego pilota.
– Źródło: Samsung

4. *Tryb Ambient Mode

Interesującym rozwiązaniem wydaje się być tryb Ambient Mode. Na ekranie telewizora możemy wyświetlać różne obrazy, np. zdjęcia zapisane w chmurze SmartThings Cloud. Wtedy (wyłączony) telewizor pełni funkcję dodatkowego elementu wyposażenia domu.

Tryb Ambient Mode przeobrazi największy w domu ekran w osobiste centrum informacji – umożliwi wyświetlanie prognozy pogody, godziny, wiadomości, zdjęć lub animacji. Możemy np. sfotografować smartfonem ścianę wokół telewizora, a po przesłaniu zdjęć do telewizora specjalna aplikacja przygotuje obraz, który znajduje się za nim. Gdy przestaniemy oglądać telewizję, zniknie czarny ekran i telewizor wtopi się w otoczenie.

Na jego ekranie zobaczymy np. wzór tapety, która znajduje się na ścianie, na której wisi telewizor czy też jej kolor. Możemy też wykorzystać specjalnie przygotowane wizualizacje, które znajdziemy w oprogramowaniu telewizora. Warto podkreślić, że telewizor QLED TV 2018 może pracować w trybie Ambient Mode przez 24 godziny na dobę.
– Źródło: Samsung

5. One Invisible Connection

Ostatnim z pięciu elementów, dzięki którym telewizory QLED mają zmiażdżyć konkurencję jest rozwiązanie o nazwie One Invisible Connection.

Kable i urządzenia peryferyjne podłączone do telewizora zwykle negatywnie wpływają na estetykę wnętrza i bywają źródłem frustracji. W tym roku widzowie będą mogli odetchnąć z ulgą i zapomnieć o kłębiących się wokół telewizora przewodach. Wraz z serią QLED TV na 2018 rok Samsung wprowadził One Invisible Connection – jeden przewód, którym płyną do telewizora dane o obrazie i dźwięku oraz zasilanie. Łączy on telewizor z modułem One Connect, który zawiera niezbędne złącza oraz zasilacz.

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które pojawiło się w telewizorach. Standardowo przewód ma 5 metrów długości, ale opcjonalne można będzie kupić także wersję o długości 15 metrów, co daje swobodę aranżacji domowego wnętrza.

 Źródło: telewizory Samsung QLED

Telewizory Samsung QLED. Nasz komentarz

Trzeba przyznać, że powyższe 5 cech, które zaoferują flagowe telewizory Samsunga w tym roku, może zwiększyć ich sprzedaż. Jednak pamiętajmy, że cały czas przeszkodą jest naszym zdaniem wysoka cena poszczególnych modeli. Gdyby te były tańsze o kilkaset złotych, być może byłoby inaczej.

Wśród zestawień najpopularniejszych telewizorów cały czas królują modele ze średniej półki, na które większość z nas może sobie pozwolić. Tymczasem modele z tegorocznej oferty kosztują czasem i niemałą fortunę. Dla porównania możecie zobaczyć jakie są ceny pierwszych TV z tegorocznej oferty Sony Bravia.

*Nas zastanawia jeszcze jedna rzecz. Dlaczego Samsung reklamuje czwartą z cech jako tryb Ambient Mode. Przecież samo “mode” w tłumaczeniu na polski oznacza “tryb”. Więc wychodzi z tego masło maślane. Czyżby ktoś nie sprawdził, tego niefortunnego powtórzenia? Ciekawi jesteśmy, czy Samsung “podmieni” nazwę na (po prostu) Tryb Ambient, albo po prostu Ambient Mode.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *