Czy warto kupić telewizor QLED? W swojej najnowszej informacji prasowej, koncern Samsung przedstawia 10 unikatowych cech, którymi odznaczają się telewizory QLED z tegorocznej oferty. W jej skład wchodzą modele 4K i 8K o przekątnych od 43 do 98 cali.
Telewizory Samsung QLED są flagowymi modelami, którym warto się przyjrzeć. Dlaczego warto kupić telewizor QLED?
Czy warto kupić telewizor QLED?
1. Sztuczna inteligencja dla najlepszej jakości obrazu
Doskonały obraz na telewizorach Samsung QLED, to zdaniem producenta przede wszystkim zasługa funkcji Inteligentnego Skalowania:
Firma Samsung wykorzystała potencjał sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do rozwiązania problemu rozdzielczości treści źródłowej. Funkcja Inteligentnego Skalowania, która zadebiutowała wraz z pierwszym telewizorem QLED 8K w 2018 roku, przyniosła tak duży skok w jakości obrazu, że firma wprowadziła ją także do wszystkich tegorocznych QLED-ów 4K.
– Źródło: Samsung
2. Nowa powłoka antyrefleksyjna, bo ekran telewizora to nie lustro
Ciekawym rozwiązaniem wydaje się powłoka antyrefleksyjna. Dzięki temu nie musimy martwić się o odbicia światła na ekranie:
Rzadko kiedy filmy i seriale oglądamy w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Promienie słońca czy światło lampy mogą odbijać się w ekranie. Aby wyeliminować tę niedogodność i tym samym zwiększyć komfort podczas domowych seansów filmowych w modelach QLED 8K oraz w modelach 4K Q90R, Q80R, Q85R Samsung zastosował nową powłokę antyrefleksyjną. Różnice widać gołym okiem, a w wyłączonym telewizorze nie przejrzymy się już niczym w lustrze.
– Źródło: Samsung
3. Moc kolorów, potwierdzona certyfikatem
Kolejną z cech telewizorów QLED jest oferowanie 100-procentowego natężenia kolorów, bez względu na to, czy mamy do czynienia z jasnymi, czy ciemnymi scenami wyświetlanymi na ekranie:
Telewizory Samsung QLED z technologią kropek kwantowych rozpieszczają widzów rzeczywistymi, soczystymi kolorami. Są w stanie odwzorować ponad miliard odcieni barw ze 100-procentowym Natężeniem Kolorów. Wskaźnik ten określa zdolność ekranu do odtworzenia barw, niezależnie od poziomu luminancji (jasności). Stanowi także potwierdzenie, że kolory prezentowane są tak, jak zaplanował to twórca treści.
4. Połączenie Jednym Pawie Niewidocznym Przewodem
Podobnie, jak w telewizorach konkurencji, Samsungowi udało się zminimalizować plątaninę kabli, wystającą zza telewizora. Chodzi o możliwość połączenia “Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem”:
Za pomocą Połączenia Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem telewizor QLED można łatwo połączyć z konsolą do gier czy odtwarzaczem Blu-ray, eliminując nieestetyczną plątaninę kabli. Za pośrednictwem tego przewodu dostarczany jest zarówno prąd, jak i dane AV.
– Źródło: Samsung
5. Moduł One Connect
O tym gadżecie pisaliśmy już w artykule, pt.: Co daje moduł One Connect? Był on już wykorzystywany dwa lata temu, przy flagowych modelach Samsunga:
One Connect to zewnętrzny moduł, który podłączamy do telewizora za pomocą wspomnianego już Połączenia Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem. Znajdziemy tu wszystkie niezbędne złącza, takie jak HDMI, USB, cyfrowe wyjście audio, gniazdo kabla sieciowego (LAN) i złącza antenowe. W ten sposób podłączymy do telewizora urządzenia dodatkowe, w tym soundbar, konsolę czy odtwarzacz Blu-ray.
– Źródło: Samsung
6. Jeden Pilot
Od kilku lat, do najdroższych telewizorów Samsunga dołączany jest inteligentny pilot. Ten odznacza się minimalistycznym wyglądem oraz szybkim dostępem do najpopularniejszych aplikacji:
Jeden Pilot to wizytówka telewizorów Samsung QLED. Nie tylko świetnie wygląda, ale pozwala także sterować większością podłączonych urządzeń, w tym dekoderem czy soundbarem. Mogłoby się wydawać, że skoro tak wiele może, musi być wypełniony przyciskami po brzegi, ale jest odwrotnie. Jest minimalistyczny, a liczba przycisków ograniczona została do niezbędnego minimum.
– Źródło: Samsung
7. Dedykowana aplikacja Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2
W maju br. Samsung, jako pierwszy producent, udostępnił aplikację Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2 także dla telewizorów QLED, jako swoich flagowych modeli Smart TV. Warto podkreślić, że aplikacja jest w pełni zintegrowana z platformą Samsung Smart TV, co oznacza, że otrzymała ona dedykowaną ikonę. Za jej pośrednictwem widzowie uzyskują szybki i łatwy dostęp do swojej biblioteki filmów i programów w iTunes.
Od niedawna mogą także za pośrednictwem aplikacji korzystać z platformy VOD Apple TV+. Z kolei dzięki wsparciu dla AirPlay 2, na dużym ekranie telewizora Samsung QLED odtworzymy materiały wideo i inne treści z urządzeń, takich jak iPhone, iPad czy Mac.
– Źródło: Samsung
8. QLED, czyli telewizor, który zmienia zasady gry
Koncern Samsung często przypomina, że jego telewizory znakomicie nadają się nie tylko do oglądania telewizji. Także podczas grania w gry na dużym ekranie, użytkownicy mogą być zadowoleni:
W tym roku telewizory QLED oferują szereg technologii i funkcji, które zostały stworzone specjalnie z myślą o fanach gier na dużym ekranie. Wśród nich Tryb Gry, który po wykryciu włączonej konsoli automatycznie zmienia ustawienia, aby spotęgować wrażenia. Z kolei Game Motion Plus to system poprawy płynności i ostrości obrazu. Technologia ta pozwala niezwykle precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu.
W ciemnych scenach z pomocą przyjdzie Dynamiczny Korektor Czerni, który podnosi jasność najciemniejszych obszarów w grze – ukryty w mroku snajper będzie łatwiejszy do zidentyfikowania, a gracz nie straci szansy na wygraną w tym pojedynku.
– Źródło: Samsung
9. Tryb Ambient, czyli telewizor-kameleon
O trybie Ambient pisaliśmy niejednokrotnie. Dzięki tej funkcji możemy także korzystać z ekranu TV nawet, kiedy ten jest wyłączony:
Tryb Ambient to bez wątpienia jeden z kluczowych wyróżników serii QLED. Dzięki niemu duży ekran, także wyłączony, będzie przyciągać spojrzenia i stanie się prawdziwą ozdobą domowego salonu. Widzowie, którzy akurat nie oglądają filmów, będą mogli na bieżąco śledzić najnowsze informacje, podziwiać dekoracyjne motywy, sztukę czy swoje własne zdjęcia.
Zobacz także | Najlepsze promocje na telewizory
10. Uchwyt Przylegający
Koncern wie doskonale, jak ważnym elementem wyposażenia każdego telewizora, który zostanie powieszony na ścianie jest odpowiedni uchwyt. Dzięki uchwytowi przylegającemu, telewizor zostanie zawieszony płasko, przy samej ścianie:
Seria QLED została zaprojektowana z myślą o każdym szczególe. Dzięki Połączeniu Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem i zastosowaniu modułu One Connect użytkownicy zyskali kontrolę nad otoczeniem wokół telewizora. Z kolei Uchwyt Przylegający, dostępny jako dodatkowe akcesorium pozwoli zamontować największy w domu ekran niczym obraz – płasko przy samej ścianie.
Telewizory Samsung QLED – nasz komentarz
Samsung wie, jak zareklamować swoje telewizory. Szkoda tylko, że to jeden z nielicznych producentów, który często powraca z ciekawymi informacjami na temat jego telewizorów.
- Telewizory Samsung – zobacz aktualne ceny