Samsung QLED 8K już w sprzedaży. Zobacz czy warto kupić?

Samsung QLED 8K już w sprzedaży. Nie każdy wie, że w polskich sklepach można kupić już pierwsze telewizory o rozdzielczości 8K. Są one dostępne od zeszłego roku. Jednak najczęściej oferowały one duże przekątne, zaczynające się od 65 cali.

Teraz w końcu mamy do wyboru modele o mniejszych przekątnych. Sprawdźcie, ile trzeba zapłacić za 55-calowy telewizor QLED 8K od Samsunga o oznaczeniu Samsung QE55Q950R.

Samsung QLED 8K w sprzedaży

Procesor Quantum 8K / fot. Samsung

Od rynkowej premiery pierwszego telewizora QLED 8K Samsunga minął rok. Nie tylko oferuje on wysoką rozdzielczość (7680 x 4320), ale dzięki funkcji Inteligentnego Skalowania do 8K pozwolił nadać nowe życie materiałom w niższej rozdzielczości. My, jako widzowie, nie musimy zastanawiać się nad tym, w jakiej rozdzielczości jest film, który chcemy zobaczyć.
– Źródło: Samsung

55-calowy QLED 8K jest już w sprzedaży w Polsce i nie ma w tym nic dziwnego. Było tylko kwestią czasu, aż producent wprowadzi taką przekątną do sprzedaży. W naszym zestawieniu Najlepszych telewizorów 8K mogliście już wcześniej przeczytać o tym modelu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Samsung QLED 8K
QLED 8K / fot. Samsung

W tegorocznej serii telewizorów 8K od Samsunga (seria Q950R) do wyboru mamy pięć przekątnych ekranu: 55″, 65″, 75″, 82″ i 98″. Poniżej możecie sprawdzić aktualne ceny każdego z tych modeli (wersja 98″ dostępna jest tylko na zamówienie).

Telewizor 8K taki, jak Samsung QLED 8K, to odpowiedź na konkretną rynkową potrzebę. Coraz większe ekrany pociągają za sobą wyższe wymagania względem jakości i rozdzielczości treści. Idąc tym tropem, telewizory z zeszłorocznej serii 8K Samsunga zaczynały się od przekątnej 65 cali.

Okazało się jednak, że na rynku jest grupa klientów, którzy chcieliby korzystać z zalet tej technologii, ale potrzebują mniejszego ekranu, bo np. w ich mieszkaniu nie ma możliwości zainstalowania dużego telewizora. To właśnie z myślą o nich Samsung zdecydował się rozszerzyć linię QLED 8K o model 55-calowy, który wchodzi do sprzedaży w Polsce.
– Źródło: Samsung

Samsung QE55Q950R z ekranem o przekątnej 55” oferuje dokładnie te *same parametry, co większe modele z tej serii. Najważniejszym z nich jest oczywiście rozdzielczość 8K (7680 x 4320), technologia Inteligentnego Skalowania do 8K oraz Procesor Quantum 8K. Do tego dochodzą kolory wyświetlane ze 100-procentowym natężeniem, idealny kontrast i głęboka czerń.

*Wyjątkiem jest to, że niektóre modele oferują opcję poprawy obrazu HDR 3000, a inne HDR 4000. Które to telewizory sprawdzicie w zestawieniu Najlepszych telewizorów 8K.

Nasz komentarz

Rynek telewizorów rozwija się bardzo szybko. Niedawno zastanawialiśmy się, czy warto kupić telewizor 4K, a teraz producenci bombardują nas informacjami o swoich TV wykorzystujących technologię 8K. A co z sygnałem telewizji? Czy w końcu jakiś nadawca zaoferuje nam o wiele lepszą jakość swoich programów telewizyjnych, niż obecnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *