Samsung QLED 8K już w sprzedaży. Zobacz czy warto kupić?

Samsung QLED 8K już w sprzedaży. Nie każdy wie, że w polskich sklepach można kupić już pierwsze telewizory o rozdzielczości 8K. Są one dostępne od zeszłego roku. Jednak najczęściej oferowały one duże przekątne, zaczynające się od 65 cali.

Teraz w końcu mamy do wyboru modele o mniejszych przekątnych. Sprawdźcie, ile trzeba zapłacić za 55-calowy telewizor QLED 8K od Samsunga o oznaczeniu Samsung QE55Q950R.

Samsung QLED 8K w sprzedaży

Procesor Quantum 8K / fot. Samsung

 Sprawdź ceny wszystkich telewizorów 8K


Od rynkowej premiery pierwszego telewizora QLED 8K Samsunga minął rok. Nie tylko oferuje on wysoką rozdzielczość (7680 x 4320), ale dzięki funkcji Inteligentnego Skalowania do 8K pozwolił nadać nowe życie materiałom w niższej rozdzielczości. My, jako widzowie, nie musimy zastanawiać się nad tym, w jakiej rozdzielczości jest film, który chcemy zobaczyć. Dla nas liczy się efekt końcowy, czyli to, że obraz dzięki technologii uczenia maszynowego, zostanie automatycznie poprawiony i wyświetlony w jakości możliwie zbliżonej do 8K.
– Źródło: Samsung

QLED 8K / fot. Samsung

55-calowy QLED 8K jest już w sprzedaży w Polsce i nie ma w tym nic dziwnego. Było tylko kwestią czasu, aż producent wprowadzi taką przekątną do sprzedaży. W naszym zestawieniu Najlepszych telewizorów 8K mogliście już wcześniej przeczytać o tym modelu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Samsung QLED 8K
QLED 8K / fot. Samsung

W tegorocznej serii telewizorów 8K od Samsunga (seria Q950R) do wyboru mamy pięć przekątnych ekranu: 55″, 65″, 75″, 82″ i 98″. Poniżej możecie sprawdzić aktualne ceny każdego z tych modeli (wersja 98″ dostępna jest tylko na zamówienie).

Zobacz także | Jaki telewizor Samsung QLED kupić?

Telewizor 8K taki, jak Samsung QLED 8K, to odpowiedź na konkretną rynkową potrzebę. Coraz większe ekrany pociągają za sobą wyższe wymagania względem jakości i rozdzielczości treści. Idąc tym tropem, telewizory z zeszłorocznej serii 8K Samsunga zaczynały się od przekątnej 65 cali.

Okazało się jednak, że na rynku jest grupa klientów, którzy chcieliby korzystać z zalet tej technologii, ale potrzebują mniejszego ekranu, bo np. w ich mieszkaniu nie ma możliwości zainstalowania dużego telewizora. To właśnie z myślą o nich Samsung zdecydował się rozszerzyć linię QLED 8K o model 55-calowy, który wchodzi do sprzedaży w Polsce.
– Źródło: Samsung

Samsung QLED 8K
QLED 8K / fot. Samsung

Samsung QE55Q950R z ekranem o przekątnej 55” oferuje dokładnie te *same parametry, co większe modele z tej serii. Najważniejszym z nich jest oczywiście rozdzielczość 8K (7680 x 4320), technologia Inteligentnego Skalowania do 8K oraz Procesor Quantum 8K. Do tego dochodzą kolory wyświetlane ze 100-procentowym natężeniem, idealny kontrast i głęboka czerń.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

*Wyjątkiem jest to, że niektóre modele oferują opcję poprawy obrazu HDR 3000, a inne HDR 4000. Które to telewizory sprawdzicie w zestawieniu Najlepszych telewizorów 8K.

Nasz komentarz

Rynek telewizorów rozwija się bardzo szybko. Niedawno zastanawialiśmy się, czy warto kupić telewizor 4K, a teraz producenci bombardują nas informacjami o swoich TV wykorzystujących technologię 8K. A co z sygnałem telewizji? Czy w końcu jakiś nadawca zaoferuje nam o wiele lepszą jakość swoich programów telewizyjnych, niż obecnie?

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: