Telewizory Panasonic zaoferują Filmmaker Mode

Koncern Panasonic ujawnił czego możemy spodziewać się po nowych telewizorach na 2020 rok. Wybrane modele będą obsługiwały tryb „Filmmaker Mode”. Jego zadaniem będzie wierniej odzwierciedlić zamierzenia twórców na ekranach najlepszych telewizorów.

 

Panasonic GX710E / fot. Panasonic

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

 


Wdrożenie trybu Filmmaker Mode, tj. fabrycznego trybu, który wyłącza konkretne zintegrowane funkcje post processingu, takie jak wygładzanie ruchu, aby wierniej odzwierciedlić zamierzenia twórców, zostało ogłoszone w minionym tygodniu podczas niezwykle efektownego hollywoodzkiego wydarzenia, które zaszczycił swoją obecnością Rian Johnson, reżyser filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”.

Zobacz najlepsze kolekcje filmowe

 


Dzięki współpracy z producentami telewizyjnymi i wiedzy przekazanej przez twórców filmów działanie trybu Filmmaker Mode opiera się na prostych zasadach regulujących liczbę klatek na sekundę, format obrazu, kolor, kontrast czy kodowanie z wykorzystaniem obowiązujących środków, a to sprawia, że telewizory mogą prawidłowo odczytywać i wyświetlać filmy.
– Panasonic

Panasonic GX942 / fot. Panasonic

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Panasonic

 Certyfikowany przez UHD Alliance tryb wyłączający konkretne, zintegrowane funkcje post processingu telewizora zdobył sobie uznanie wśród największych hollywoodzkich reżyserów.

Tryb Filmmaker Mode jest też chwalony przez innych znanych twórców, takich jak Christopher Nolan („Dunkierka”, „Interstellar”, trylogia o Mrocznym Rycerzu), Paul Thomas Anderson („Aż poleje się krew”, „Nić widmo”), Martin Scorsese („Wilk z Wall Street”, „Infiltracja”, „Chłopcy z ferajny”), James Cameron („Titanic”, „Avatar”) czy Ryan Coogler („Czarna Pantera”, „Creed: Narodziny legendy”).
– Panasonic

Dostęp do trybu „Filmmaker Mode” ma być bardzo prosty. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, by go uaktywnić.

Nasz komentarz

Pamiętacie tryb „Ambient Mode” w telewizorach Samsunga? Po premierze nowych telewizorów QLED zauważyliśmy, że to trochę masło maślane bo „mode” znaczy po polsku „tryb”. Po naszej publikacji zmieniono nazwę po prostu na „tryb Ambient”. Czy tak samo będzie w przypadku telewizorów Panasonic. Nowa technologia powinna zostać przetłumaczona po prostu, jako „tryb Filmmaker” (bez „mode” na końcu).

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo
 
1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 65 cali Wszystkie telewizory 70 cali
Wszystkie telewizory 75 cali Wszystkie telewizory powyżej 75 cali

To warto przeczytać

Telewizory - zobacz na Ceneo

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów (najlepszych z najlepszych) sprawdźcie nasze inne zestawienie: TOP10 najlepszych telewizorów 2020 roku. Znajdziecie tam same topowe i flagowe modele o rozdzielczości 4K. Pamiętajcie tylko, że w TOP10 nie znajdziecie modeli OLED oraz z ekranem 8K.

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów OLED, sprawdźcie nasze zestawienie: Najlepsze telewizory OLED 2020 roku. Jeśli interesują Was modele o rozdzielczości 8K sprawdźcie zestawienie: Wszystkie telewizory 8K.

Warto zajrzeć także na nasze zestawienie: Najlepsze promocje na telewizory. Znajdziecie tam modele z przedziału od 1000 do 5000 złotych, które opłaca się kupić ze względu na dobry obraz i możliwie jak największą przekątną ekranu w danym przedziale cenowym.

Zobacz nasze inne publikacje

RTV - porównaj ceny

1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na lata 2019/2020:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: