Panasonic: telewizory z trybem Filmmaker Mode

Panasonic: telewizory z trybem Filmmaker Mode. Koncern ujawnił czego możemy spodziewać się po nowych telewizorach na 2020 rok. Wybrane modele będą obsługiwały tryb Filmmaker Mode.

Zadaniem Filmmaker Mode będzie wierniej odzwierciedlić zamierzenia twórców na ekranach najlepszych telewizorów. Jednak co to dokładnie znaczy?

Panasonic: telewizory z trybem Filmmaker

Panasonic: telewizory
Panasonic GX710E / fot. Panasonic

Wdrożenie trybu Filmmaker Mode, tj. fabrycznego trybu, który wyłącza konkretne zintegrowane funkcje post processingu, takie jak wygładzanie ruchu, aby wierniej odzwierciedlić zamierzenia twórców, zostało ogłoszone w minionym tygodniu podczas niezwykle efektownego hollywoodzkiego wydarzenia, które zaszczycił swoją obecnością Rian Johnson, reżyser filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”.

Dzięki współpracy z producentami telewizyjnymi i wiedzy przekazanej przez twórców filmów działanie trybu Filmmaker Mode opiera się na prostych zasadach regulujących liczbę klatek na sekundę, format obrazu, kolor, kontrast czy kodowanie z wykorzystaniem obowiązujących środków, a to sprawia, że telewizory mogą prawidłowo odczytywać i wyświetlać filmy.
– Panasonic

Panasonic: telewizory
Panasonic GX942 / fot. Panasonic

Certyfikowany przez UHD Alliance tryb wyłączający konkretne, zintegrowane funkcje post processingu telewizora zdobył sobie uznanie wśród największych hollywoodzkich reżyserów.

Tryb Filmmaker Mode jest też chwalony przez innych znanych twórców, takich jak Christopher Nolan („Dunkierka”, „Interstellar”, trylogia o Mrocznym Rycerzu), Paul Thomas Anderson („Aż poleje się krew”, „Nić widmo”), Martin Scorsese („Wilk z Wall Street”, „Infiltracja”, „Chłopcy z ferajny”), James Cameron („Titanic”, „Avatar”) czy Ryan Coogler („Czarna Pantera”, „Creed: Narodziny legendy”).
– Panasonic

Dostęp do trybu „Filmmaker Mode” ma być bardzo prosty. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, by go uaktywnić.

Nasz komentarz

Pamiętacie tryb “Ambient Mode” w telewizorach Samsunga? Po premierze nowych telewizorów QLED zauważyliśmy, że to trochę masło maślane bo “mode” znaczy po polsku “tryb”. Po naszej publikacji zmieniono nazwę po prostu na “tryb Ambient”. Czy tak samo będzie w przypadku telewizorów Panasonic. Nowa technologia powinna zostać przetłumaczona po prostu, jako “tryb Filmmaker” (bez “mode” na końcu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *