Panasonic: telewizory z Filmmaker Mode

Koncern Panasonic ujawnił czego możemy spodziewać się po nowych telewizorach na 2020 rok. Wybrane modele będą obsługiwały tryb Filmmaker Mode.

Zadaniem Filmmaker Mode będzie wierniej odzwierciedlić zamierzenia twórców na ekranach najlepszych telewizorów. Jednak co to dokładnie znaczy?

Panasonic GX710E / fot. Panasonic

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

 


Wdrożenie trybu Filmmaker Mode, tj. fabrycznego trybu, który wyłącza konkretne zintegrowane funkcje post processingu, takie jak wygładzanie ruchu, aby wierniej odzwierciedlić zamierzenia twórców, zostało ogłoszone w minionym tygodniu podczas niezwykle efektownego hollywoodzkiego wydarzenia, które zaszczycił swoją obecnością Rian Johnson, reżyser filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”.

Zobacz najlepsze kolekcje filmowe

 


Dzięki współpracy z producentami telewizyjnymi i wiedzy przekazanej przez twórców filmów działanie trybu Filmmaker Mode opiera się na prostych zasadach regulujących liczbę klatek na sekundę, format obrazu, kolor, kontrast czy kodowanie z wykorzystaniem obowiązujących środków, a to sprawia, że telewizory mogą prawidłowo odczytywać i wyświetlać filmy.
– Panasonic

Panasonic GX942 / fot. Panasonic

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Panasonic

 Certyfikowany przez UHD Alliance tryb wyłączający konkretne, zintegrowane funkcje post processingu telewizora zdobył sobie uznanie wśród największych hollywoodzkich reżyserów.

Zobacz także | Jaki telewizor Panasonic 2020 kupić?

Tryb Filmmaker Mode jest też chwalony przez innych znanych twórców, takich jak Christopher Nolan („Dunkierka”, „Interstellar”, trylogia o Mrocznym Rycerzu), Paul Thomas Anderson („Aż poleje się krew”, „Nić widmo”), Martin Scorsese („Wilk z Wall Street”, „Infiltracja”, „Chłopcy z ferajny”), James Cameron („Titanic”, „Avatar”) czy Ryan Coogler („Czarna Pantera”, „Creed: Narodziny legendy”).
– Panasonic

Dostęp do trybu „Filmmaker Mode” ma być bardzo prosty. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, by go uaktywnić.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Nasz komentarz

Pamiętacie tryb „Ambient Mode” w telewizorach Samsunga? Po premierze nowych telewizorów QLED zauważyliśmy, że to trochę masło maślane bo „mode” znaczy po polsku „tryb”. Po naszej publikacji zmieniono nazwę po prostu na „tryb Ambient”. Czy tak samo będzie w przypadku telewizorów Panasonic. Nowa technologia powinna zostać przetłumaczona po prostu, jako „tryb Filmmaker” (bez „mode” na końcu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: