Nic nie wskazuje na to, że LG zwolni tempa. LG: telewizory przyszłości ze sztuczną inteligencją ThinQ AI nadchodzą. Zaraz po pokazaniu ogromnego wyświetlacza OLED i premierze projektora 4K przyszła pora na telewizory ze sztuczną inteligencją.
Cóż na razie to dopiero zarys przyszłości, ale fundamenty takiego sprzętu LG ThinQ AI (z procesorem Alpha) robią furorę na CES 2018. Sprawdźcie, co wiemy o telewizorach LG ze sztuczną inteligencją.
LG: telewizory przyszłości
Firma LG, udoskonala podzespoły najnowszych linii telewizorów, by zapewnić jeszcze większy komfort użytkowania i wyższą jakość obrazu.Podczas targów CES 2018, firma LG Electronics zaprezentuje swoje najnowsze telewizory OLED i SUPER UHD, które dzięki funkcjom sztucznej inteligencji ThinQ® oraz zaawansowanemu procesorowi obrazu, ustanowią nowy standard domowej rozrywki.
Technologia ThinQ pozwala korzystać z setek poleceń głosowych, wykorzystywanych zarówno przez otwartą platformę inteligentnych urządzeń LG, jak i usługi oparte na AI oferowane przez innych producentów.
– Źródło: LG
- Telewizory LG – zobacz aktualne ceny
No dobra, ale o co dokładnie chodzi? Jak się okazuje nie tylko o dawanie poleceń głosowych sztucznej inteligencji wbudowanej w telewizor. Telewizory LG ThinQ mają też pełnić rolę centrum dowodzenia (sterowania) sprzętem AGD w całym domu.
Oznacza to kontrolę nad innymi sprzętami, dzięki AI (sztucznej inteligencji), podłączonymi do tej samej sieci WiFi czy Bluetooth (m.in. automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy czy głośniki).
Co jeszcze wiadomo?
Ale i tak procesor Alpha skupia się głównie na telewizorach.
Najnowszy procesor obrazu LG α (Alpha) 9, będący sercem telewizorów LG OLED, pozwala natomiast na dalsze udoskonalenie jakości obrazu, która już teraz uznawana jest przez szerokie grono ekspertów i konsumentów za najwyższą z możliwych do uzyskania.
Modele LG SUPER UHD z matrycą Nano CellTM zostały wyposażone w podświetlenie FALD (Full-Array Local Dimming), dzięki któremu możliwe jest odwzorowanie głębszej czerni, bogatszych kolorów oraz wyraźniejszych detali w ciemniejszych obszarach, a tym samym wyświetlanie wysoce realistycznego obrazu.
– Źródło: LG
Jednak funkcje LG ThinQ mają być dostępne w tym roku na razie tylko w telewizorach OLED oraz tych z rodziny SUPER Ultra HD. To właśnie one przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika dzięki technologii DeepThinQ. Współpracują one z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG).
Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED
Użytkownik może wydawać polecenia, takie jak „znajdź ścieżkę dźwiękową tego filmu” lub „wyłącz telewizor po zakończeniu tego programu” bez konieczności powtarzania jego tytułu lub podawania określonej godziny.
– Źródło: LG
Podsumowując telewizory LG ThinQ AI dzięki połączeniu panelu Nano Cell, podświetlenia FALD oraz procesora α (Alpha) 7, zaoferują o wiele lepszą czerń, lepszą jakość obrazu, bogatsze detale, precyzyjniejsze kolory, w porównaniu do telewizorów z 2017 roku. Czym jest wspomniane podświetlenie FALD?
Źródło: LG