Site icon jakitelewizorkupic.pl

Samsung UE55BU8002: test telewizora

Samsung UE55BU8002 to reprezentant podstawowej serii telewizorów LED 4K z oferty na ten rok. W naszym teście sprawdzamy co zaoferuje i czy warto go kupić.

Samsung UE55BU8002 to pierwszy testowany przez nas model z telewizorów z oferty na 2022 rok. Zobacz jaką ocenę końcową uzyskał w naszym teście nowy telewizor Samsung.

Drogi czytelniku,
być może nie posiadasz fachowej wiedzy o telewizorach, ale nie przejmuj się! Testy telewizorów robimy profesjonalnie, ale ich rezultaty opisujemy w łatwy i przystępny sposób. Tak, by czytało się Tobie lekko łatwo i przyjemnie i żebyś wiedział czy warto kupić prezentowany telewizor w danym przedziale cenowym, czy warto poszukać czegoś innego (lepszego) za podobne pieniądze!

Samsung UE55BU8002. Co musisz wiedzieć?

Telewizory Samsung BU8002 / fot. Samsung

Jeśli zastanawiasz się który telewizor Samsung kupić zajrzyj do naszego zestawienia. Jak widać seria BU8002 to obecnie jedyna seria standardowych TV LED 4K. Potem w katalogu producenta na 2022 rok są już telewizory QLED, Neo QLED, OLED i telewizory lifestylowe.

Samsung UE55BU8002K to jeden z modeli telewizorów od Samsung, który zdobywa uznanie dzięki jakości obrazu i zaawansowanym funkcjom. Test pokazuje, że model ten oferuje wyjątkową jasność, wysoki kontrast i żywe kolory, Model UE55BU8002 wyróżnia się nowoczesnym designem, oferuje szeroką gamę funkcji smart TV, które umożliwiają łatwy dostęp do ulubionych aplikacji i treści online.

Samsung UE55BU8002: Specyfikacja techniczna

Samsung UE55BU8002 / fot. Samsung

Tak wygląda specyfikacja techniczna 55-calowego telewizora Samsung:

Wygląd TV

Telewizory Samsung BU8002 / fot. Samsung

Producenci doskonale wiedzą, że najczęściej ludzie kupują proste i tanie telewizory. Jednak, żeby zachęcić do zakupu takiego modelu, ten musi “ładnie” się prezentować, dlatego producenci od lat również skupiają się na tym, by takie tv odznaczały się eleganckim designem. Tutaj masz do czynienia z wzornictwem o nazwie AirSlim.

Ponadczasowy design sprawia, że smukły telewizor wspaniale komponuje się z każdym otoczeniem, bez względu na jego charakter. Wszak funkcjonalność telewizora nie powinna wykluczać jego wysokiej estetyki.

Źródło: Samsung

Spoglądając na telewizor Samsung z serii BU8002 bez względu na to czy wisi na ścianie widać, że jest to znacznie cieńszy telewizor z równie cieniutką ramką, w porównaniu do modeli sprzed lat, które odznaczały się zazwyczaj grubą ramką otaczającą ekran.

Jeśli chcesz powiesić telewizor na ścianie, potrzebujesz do tego uchwyt o standardzie 200×200 mm. Warto dodać, że przez kilka lat udało się zminimalizować ciężar takiego sprzętu. Teraz 55-tka waży niecałe 16 kg. Wszystkie modele z serii BU8002 są dostępne w kolorze czarnym.

Być może za kilka lat telewizory z podstawowych serii 4K będą odznaczały się niemal niewidoczną ramką i cienkością niczym nowy telewizor OLED –  Samsung S95B.

Samsung UE55BU8002: jakość obrazu

Telewizory Samsung BU8002 / fot. Samsung

Obecnie tylko seria BU8002 od Samsunga oferuje proste i tanie telewizory LED. Można powiedzieć, że ta zastępuje ubiegłoroczną serię AU8002, która na przełomie 2021/2022 była jedną z najpopularniejszych serii prostych i tanich tv. Czy w tym roku będzie podobnie z modelami oznaczonymi, jako BU8002? Wiele na to wskazuje.

Przede wszystkim znowu masz do czynienia z telewizorami o rozdzielczości 4K, które mają oferować dobry obraz za małe pieniądze. Co ciekawe pod kątem parametrów technicznych serii BU8002 (2022) i AU8002 (2021), różnicy w odtwarzaniu tego samego materiału wideo nie zobaczysz gołym okiem. Innymi słowy jakość obrazu na obu testowanych przez nas seriach jest identyczna i jest zadowalająca, jak na proste i tanie tv.

Podczas oglądania filmów akcji czy ważnych imprez sportowych nie masz do czynienia ze smużeniem obrazu. To ważne, a przecież model pracuje na 50 Hz matrycy. Jeśli jednak “przesiadasz się” z telewizora 100 Hz na 50 Hz, odczujesz poważną różnicę w płynności ruchu.

W przypadku reprezentanta serii BU8002 zyskujesz podświetlenie matrycy o nazwie Edge LED

Diody LED umieszcza się na brzegach panelu i za pomocą sieci specjalnych światłowodów z płaszczyznami odbijającymi światło pochodzące z LED. Światło zostaje równomiernie rozproszone za panelem LCD. Dzięki technologii Edge LED konstrukcja panelu jest bardzo cienka, a tym samym niewielka jest całkowita głębokość telewizora

Źródło: Euro

Ten rodzaj podświetlenia to niemal standard w prostych i budżetowych modelach. Jednak nie tylko to wpływa na zadowalającą jakość obrazu. Warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które składają się na jakość obrazu. Telewizory Samsung od lat obsługują wiele standardów HDR. W tym przypadku masz do czynienia z HDR10+, HLG, czyli taki pakiet standard. Mają one za zadanie polepszać kontrast na ekranie. Do tego dochodzi imponująca liczba opcji poprawy obrazu. Rzadko kiedy w podobnej cenie zyskujesz aż tak wiele:

Funkcje poprawy obrazu UHD Dimming, czujnik światła, PurColor (Precyzyjne i żywe kolory), Contrast Enhancer (Wzmacniacz Kontrastu), Dynamic Crystal Color (Dynamiczny Kolor Krystaliczny), Crystal Processor 4K (procesor Crystal 4K), Crystal Display (Wyświetlacz Krystaliczny), FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), tryb HGiG, Motion Xcelerator (Upłynniacz Ruchu)

Oczywiście pamiętaj, że nie ilość, a jakość ma większe znaczenie. W większości powyższe opcje i technologie należą do tych standardowych. W końcu to model z podstawowej serii. Z drugiej strony i tak nie zabrakło tutaj jednej technologii dla graczy. Chodzi o Auto Low Latency Mode (ALLM). Jednak grając na telewizorze z serii BU8002 (niekoniecznie w wymagające tytuły) jej obecność czy jej brak, byłby tak samo odczuwalny. Przecież i tak ważne jest to jakie pozostałe podzespoły posiada telewizor. Innymi słowy fajnie, że jest ALLM, szkoda tylko, że nie wykorzystamy jej w pełni przy 50 Hz i HDMI 2.0.

Jakość dźwięku

Tanie telewizory zazwyczaj oferują podobne opcje dotyczące wrażeń audio. Przede wszystkim chodzi o system dźwięku 2.0 oraz głośniki o mocy całkowitej 20 W. Tutaj jest oczywiście tak samo pod kątem tych dwóch parametrów, ale warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka technologii poprawy dźwięku, których możesz potrzebować podczas codziennego korzystania z telewizora Samsung. Pierwsza z nich to Q-Symphony, która TV wraz z soundbarem zamieni Twój salon w prawdziwą salę kinową (pod warunkiem, że masz kompatybilny soundbar tego producenta). Wybrane telewizory Samsung są w nią wyposażone. Fajne jest to, że podstawowa seria TV także ją oferuje.

Wystarczy zaktualizować oprogramowanie w telewizorze i soundbarze oraz w kolejnym kroku zsynchronizować soundbar z Q-serii z kompatybilnym telewizorem Samsung z 2020 roku za pomocą interfejsu HDMI. Technologia powoduje spotęgowanie dźwięku za wszystkich głośników telewizora i soundbara, które będą pracowały wspólnie. Dzięki temu rozwiązaniu widzowie mogą liczyć na zupełnie nowy poziom wrażeń audiowizualnych.

Źródło: Samsung

Warto dodać, że pod kątem opcji poprawy dźwięku, zyskujesz nieco lepsze brzmienie za sprawą Object Tracking Sound Lite (Dźwięk Podążający za Obiektem Lite). To jeden z “dodatków”, by dźwięk był jeszcze lepszy. I zdecydowanie jest trochę lepiej, niż w zeszłorocznej serii AU8002. Jednak to wciąż budżetowy telewizor.

Technologie dźwięku Adaptive Sound (funkcja Adaptacji Dźwięku), Bluetooth Audio, Dolby Digital Plus, HDMI eARC, Multiroom Link, Object Tracking Sound Lite (Dźwięk Podążający za Obiektem Lite), Q-Symphony

Podczas codziennego użytkowania telewizora jakość dźwięku jest zadowalająca. Dobrze, że jest dźwięk podążający za obiektem, a jeśli to dla Ciebie za mało, warto pomyśleć o zakupie soundbara uzupełniającego telewizor Samsung. Tylko wtedy wykorzystasz Q-Symphony, a dźwięk będzie płynął jednocześnie z głośników telewizora i listwy głośnikowej.

 

Smart TV, gniazda i złącza

Samsung UE55BU8002 / fot. Samsung

Szybko okazało się, że najważniejsze opcje sieciowe i multimedialne w seriach AU8002 i BU8002 są niemal identyczne. Ponownie zyskujesz w dobrej cenie inteligentny telewizor, który możesz podłączyć do internetu. Systemem operacyjnym w telewizorach Samsung od lat jest Tizen. W tym roku posiadacze tv 2022 zyskują jego najnowszą wersję. W skrócie ulepszono interfejs graficzny, a całość działa trochę szybciej i wydajniej niż w modelach z poprzednią wersją systemu operacyjnego.

Poza przeglądaniem stron www, dostępem do wielu przydatnych aplikacji, zyskujesz też możliwość użycia klawiatury i myszki. Na szczęście od 2022 roku nawet podstawowa seria telewizorów Samsung odznacza się inteligentnym pilotem (który w latach 2020-2021 dołączany był dopiero do wyższych serii), więc standardowy pilot zazwyczaj przyda się osobom nieokrzystającym z opcji Smart TV.

Pilot Samsung BU8002 / fot. Samsung

Telewizor Samsung oferuje też wiele możliwości łączności z innymi urządzeniami:

  • PC on TV (PC na ekranie TV),
  • Mobile to TV – Mirroring (Urządzenie mobilne do TV)
Jeśli chodzi o gniazda i złącza, to znowu zyskujesz to samo, co w serii AU8002. Najważniejsze to 3 HDMI, ale w wersji 2.0 oraz 2 USB.
  • Liczba złączy HDMI 3 (3x HDMI 2.0)
  • Liczba złączy USB 2
  • Złącze Ethernet (LAN) tak
  • Cyfrowe wyjście optyczne tak
  • Złącze CI (Common Interface) 1

 

Samsung UE55BU8002: cena zakupu

Telewizory Samsung BU8002 / fot. Samsung

Cena Samsunga UE55BU8002 wynosi obecnie w wielu sklepach 3199 zł. Jednak są miejsca, gdzie ten sam telewizor kupisz w promocji od 2749 zł. Warto pamiętać, że jeszcze nie wszystkie sklepy mają już ten model w swojej ofercie, więc cena jeszcze niejednokrotnie się zmieni.

Cały czas sprawdzamy najlepsze promocje na telewizory. Jeśli zobaczymy ten telewizor w atrakcyjnej cenie na pewno przeczytacie o tym u nas wkrótce.

Samsung UE55BU8002 vs. Samsung UE55AU8002

Podczas testu szybko okazało się, że pod kątem najważniejszych parametrów technicznych serie AU8002 i BU8002 oferują niemal identyczne opcje. Jakie są zatem różnice? Komu bardziej opłaca się zakup modelu z oferty na 2021 rok, a komu nowy model?

Samsung UE55BU8002

  • Tizen 6,5
  • Object Tracking Sound Lite

Samsung UE55AU800

  • Tizen 6.0
  • brak Object Tracking Sound Lite

Podsumowując reszta parametrów technicznych w obu seriach jest niemal identyczna. Seria BU jest po prostu lepsza ze względu na technologię Object Tracking Sound Lite, czy nowszą wersję systemu Tizen. Z drugiej strony wszystkie modele z tej serii mają status nowości, więc cenowo zdecydowanie kosztują więcej niż modele z ubiegłoroczbnych serii (AU8002).

Podsumowanie: Samsung UE55BU8002

Telewizory Samsung BU8002 / fot. Samsung

Samsung UE55BU8002K to telewizor, który z pewnością spełni oczekiwania każdego miłośnika nowoczesnych technologii i wysokiej jakości obrazu. Testy i opinie użytkowników potwierdzają, że model ten oferuje doskonałe wrażenia wizualne i dźwiękowe. Polecamy Samsung UE55BU8002K każdemu, kto szuka nowoczesnego i wszechstronnego telewizora.

Zalety:

  • Dobra (zadowalająca) jakość obrazu,
  • Standardowe nagłośnienie,
  • Object Tracking Sound Lite,
  • Q-Symphony,
  • 3 HDMI, 2 USB,
  • pilot SolarCell TM2280E,
  • Smart TV (Tizen 6.5),

Wady:

  • cena od 2649/3199 zł
  • Brak Dolby Vision

 

Ocena redakcji jakitelewizorkupic.pl

  • Jakość obrazu: 6/10,
  • Jakość dźwięku: 6/10,
  • Gniazda i złącza: 6/10,
  • Smart TV: 8/10.

*OCENA ŁĄCZNA 6,5/10

Źródło: Samsung, oprac. własne

Exit mobile version