Projektor LG HU715Q i HU710P: co wiemy?

Projektor LG HU715Q i HU710P to modele wchodzące w skład tegorocznej serii CineBeam 4K. Zobacz specyfikację nowych dwóch modeli. Sprawdź czy warto je kupić.

Projektor LG HU715Q i HU710P trafią do sprzedaży zapewne wiosną 2022 roku. Laserowe projektory LG CineBeam 4K to najbardziej zaawansowane projektory od koncernu LG. Widać to po specyfikacji technicznej. Zobacz czym różnią się od siebie i który z nich bardziej opłaca się kupić.

Projektor LG HU715Q i HU710P: specyfikacja techniczna

Projektory LG 2022 / fot. LG

Nowy projektor LG HU715Q o ultrakrótkiej ogniskowej (UST) wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak automatyczna regulacja jasności i możliwość wyświetlania 100-calowego obrazu z odległości zaledwie 21,7 cm od ściany. Zapewnia doskonałą jakość obrazu przy kompaktowej konstrukcji. LG HU710P, znacznie ulepszony w stosunku do swojego poprzednika, zapewnia jaśniejsze obrazy i głębszą czerń dzięki laserowi hybrydowemu bez koła barw.

Oba projektory mają zapewnić kinowe wrażenia w domu. LG HU715Q jest idealny dla kinomanów oraz miłośników sztuki.  Model wykończony jest najwyższej jakości tkaniną duńskiej firmy tekstylnej Kvadrat, dzięki czemu harmonizuje z meblami i wnętrzami.

Projektor LG HU715Q i HU710P

Projektor LG CineBeam / fot. LG

Projektory LG CineBeam, zaprojektowane specjalnie dla kinomanów i do użytku domowego, oferują wyjątkową jasność, doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a także wybór najpopularniejszych aplikacji streamingowych w systemie webOS.

Projektory laserowe odznaczają się rozdzielczością 4K (3840 x 2160 pikseli),  współczynnikiem kontrastu wynoszącym 2 000 000:1 i wysoką jasnością szczytową, dzięki czemu obrazy podczas ciemnych i jasnych scen są bardziej szczegółowe.

Projektor LG CineBeam / fot. LG

LG HU715Q generuje 2500 ANSI lumenów z laserowego źródła światła, natomiast LG HU710P zapewnia 2000 ANSI lumenów dzięki technologii hybrydowej laserowej i LED. Obie lampy mają trwałość znamionową wynoszącą 20 tysięcy godzin.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Projektor LG CineBeam / fot. LG

Pozostałe najważniejsze cechy nowych projektorów LG to:

  • optymalizator jasności – odpowiada za odpowiednią jasność do warunków oświetlenia otoczenia.
  • Dynamiczne mapowanie tonów –  analizuje i dostraja każdą klatkę obrazu, aby zapewnić doskonałą wydajność HDR,
  • Tryb Filmmaker – wyświetla filmy w sposób zamierzony przez ich reżyserów, odtwarzając dokładny wygląd i wrażenia kinowe
  • system webOS firmy LG – prosty w obsłudze interfejs znany ze Smart TV

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *