Czy sprzedaż TV QLED wzrośnie?

Samsung poinformował niedawno o tym, jakie są prognozy sprzedażowe modeli QLED. Przypomnijmy, to flagowe telewizory wprowadzone w tym roku do sprzedaży, które obecnie robią furorę. No i łatwo pomylić ich nazwy z TV OLED.

 

Samsung Q7C / fot. Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

Firma badawcza DisplaySearch szacuje, że globalna sprzedaż telewizorów wykonanych w technologii kropek kwantowych w 2018 roku przekroczy 18 milionów sztuk. Z kolei według prognoz CECC w 2017 r. wyniesie 6 mln. W związku z dynamicznym rozwojem tej kategorii urządzeń, 13 kwietnia br. w Pekinie odbyło się pierwsze Międzynarodowe Forum QLED.

Firma Samsung Electronics przystąpiła do porozumienia, którego celem jest współpraca na rzecz rozwoju rynku telewizorów QLED w Chinach. W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób. Producenci telewizorów, eksperci z branży urządzeń wyświetlających i przedstawiciele środowisk akademickich spotkali się w tak licznym gronie, aby omówić aktualną sytuację na rynku technologii kropek kwantowych, a także porozmawiać o przyszłości i rozwoju telewizorów QLED.
– Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung 2020 wybrać?

Globalna sprzedaż telewizorów QLED ma wzrosnąć do 18 milionów sztuk w 2018 roku. Dla koncernu Samsung oznacza to rekordowo wysokie zyski, pod kątem sprzedaży telewizorów o rozdzielczości Ultra HD. W tym roku w skład modeli QLED wchodzą serie Q7 i Q8.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Jesteśmy sceptyczni wobec wszelkich prognoz, bowiem wiele z nich się nie spełnia. Kilka lat temu ta sama firma badawcza DisplaySearch opracowywała raport, według którego już za rok w sklepach miały dominować telewizory z zakrzywionym ekranem.

Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED

Cóż w roku 2015 roku każdy z szanujących się producentów miał takie cuda w swojej ofercie. Jednak już rok później ich ilość zmalała. Na rynku został, m.in. Samsung oraz LG ze swoimi telewizorami OLED. W 2017 roku w zasadzie tylko Samsung nadal nie zrezygnował z zakrzywionych matryc, a ich popularność malała.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Pojawia się więc pytanie, czy tak samo nie będzie ze sprzedażą telewizorów QLED? Przecież do tego czasu wiele może się zmienić. Niektórzy doszukują się nawet teorii, że takie badania są prowadzone, żeby prognozować, ale bardziej pomagać (promować) sprzedaż takich telewizorów. Jak jest (będzie naprawdę) i tak przekonamy się dopiero za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: