LG prezentuje rolowany telewizor OLED

LG prezentuje rolowany telewizor OLED. 65-calowy telewizor OLED ze zwijanym ekranem to jedna z najciekawszych premier na CES 2018 w Las Vegas. Zobaczmy czego możemy spodziewać się po OLEDzie od koreańskiego koncernu.

Na razie zapowiada się znakomicie, bo telewizor możemy jak roletę zwinąć albo rozwinąć w okazały sposób. Dowiedz się więcej o rolowanym TV OLED.

LG prezentuje rolowany telewizor

LG prezentuje rolowany telewizor
Czy zwykłe OLEDy wkrótce przeminą? / fot. LG

Koncern LG pokazał na CES 2018 wiele znakomitych sprzętów. Od nowoczesnego projektora 4K, 88-calowego wyświetlacza OLED, po telewizory przyszłości ze sztuczną inteligencją. Jednak OLED to osobna “branża”, bo w tym roku i Panasonic i Sony pokazało swoje modele, więc LG nie mógł być gorszy. Zwłaszcza, że OLED możemy zwinąć, co jest fajnym rozwiązaniem, jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca w salonie.

Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED

Niestety jak to bywa w praktyce przy tego typu sprzętach, często kończy się na efektywnych pokazach, a potem sprzęt i tak nie pojawia się w sklepach. Jak będzie ze zwijanym OLEDem od LG przekonamy się za kilka miesięcy. Na razie ciężko cokolwiek przewidzieć.

Nawet nie opublikowano jego specyfikacji technicznej. Być może pokaz przedpremierowy takiego prototypowego telewizora miał tylko przyćmić sprzęty największego konkurenta LG – Samsunga.

Rollable TV (zwijany telewizor) nie musimy wysuwać do końca. Może on nam służyć jako wyświetlacz (ale wysunięty, np. do połowy). Chociaż w tym aspekcie wydaje się bez sensu konstruowanie takiego TV, by nie wykorzystać go w pełni, prawda?

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *