Telewizory Samsung Smart TV 2019: czego możemy się spodziewać?

Zanim nowe telewizory Samsunga pojawią się w sklepach postanowiliśmy sprawdzić, na co zwrócić uwagę przy zakupie TV według tego producenta w 2019 roku.

Samsung Smart TV 2019 / fot. Samsung

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Samsung


Ogłoszenie współpracy marek Samsung i Apple to ważne wydarzenie. Wiosną tego roku użytkownicy telewizorów Samsung na 2019 r. oraz zeszłorocznych modeli QLED, a także serii 8, 7, 6 i 5 z 2018 r. będą mogli – korzystając z AirPlay 2 – wyświetlać na dużym ekranie treści bezpośrednio ze swoich urządzeń z systemem iOS, takich jak iPhone, iPad i Mac. Co ważne: aby to zrobić, nie będą potrzebować żadnych dodatkowych urządzeń. Warto też podkreślić, że usługa będzie dostępna także dla polskich użytkowników.
– Źródło: Samsung

Samsung Smart TV będą w tym roku oferowały nową aplikację o nazwie iTunes Movies & TV Shows. Co prawda kiedy nastąpi jej premiera, na początku będzie ona dostępna tylko na telewizorach z 2019 roku.

Samsung Smart TV 2019 / fot. Samsung

Wiosną, wraz z aktualizacją oprogramowania, zostanie także udostępniona posiadaczom telewizorów QLED z 2018 roku. Dzięki niej użytkownicy będą mogli z poziomu telewizora przeglądać iTunes Store, zyskają dostęp do swojej biblioteki iTunes oraz możliwość kupienia lub wypożyczenia filmów i seriali, w tym produkcji 4K HDR. To doskonałe uzupełnienie takich platform z filmami, jak HBO GO, Netflix, Cineman, vod.pl czy Player.
– Źródło: Samsung

Kolejną ciekawą nowością jest możliwość skorzystania z funkcji zdalnego dostępu do urządzeń peryferyjnych. Oznacza to możliwość sterowania podłączonymi do domowej sieci komputerami, laptopami, smartfonami i tabletami. Co najważniejsze funkcja ma działać nawet, gdy urządzenia będą w innym pomieszczeniu, niż ich użytkownicy.

W 2019 roku Smart TV będzie nie tylko rozbudowaną platformą rozrywki, ale także swoistym centrum sterowania domem. Pulpit SmartThings, dostępny w ramach dedykowanej aplikacji, nie tylko pomoże połączyć domowe sprzęty, ale pozwoli także nimi zarządzać, tworząc kompleksowy ekosystem Internetu Rzeczy. I tak na przykład użytkownik może zaprogramować automatyzacje sterujące urządzeniami lub uruchamiające odpowiednie działania, gdy spełnione zostają określone warunki. Wybrana pora dnia lub lokalizacja domowników mogą być sygnałem aktywacyjnym. Na przykład klimatyzator może się wyłączyć, gdy zostaną wykryte otwarte okna, a smartfon włączy światła w domu, gdy jego GPS wskaże, że użytkownik znajduje się w pobliżu.
– Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Pomysł na rozwijanie inteligentnych funkcji ułatwiających nam codzienne życie, to z pewnością coś fajnego dla osób, korzystających z tego typu udogodnień od lat. Jednak pamiętajmy, że w Polsce nie wszyscy są przekonani do Smart TV, jak w innych krajach europejskich. To właśnie za granicami naszego kraju miliony użytkowników korzysta z aplikacji na ekranie swojego Smart TV. Natomiast u nas funkcje Smart TV nie są jeszcze tak popularne. Wiadomo korzystamy z nich, ale w mniejszym stopniu.

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K


Gdyby przeprowadzić ankietę na terenie któregoś z polskich sklepów z elektroniką na temat takich zagadnień, jak Smart TV, Screen Mirroring, czy sterowania smartfonem, albo chociażby gdybyśmy zapytali jakie są systemy operacyjne w Smart TV, z pewnością poziom tej wiedzy nie byłby wysoki. W 2019 roku pytanie klienta, co to znaczy, że telewizor jest Smart TV? jest ciągle na porządku dziennym.

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

Być może nie jesteśmy jeszcze gotowi na tak zaawansowane funkcje, które zaoferują najlepsze telewizory Samsunga? Może to wszystko jest trochę na wyrost? Może lepiej w pierwszej kolejności uświadomić klientom, co to jest Smart TV, jakie oferuje funkcje, a dopiero potem skupiać się na takich rzeczach jak asystent głosowy Alexa, czy sterowanie za pomocą smartfona opcjami telewizora (co dla niektórych wciąż jest zagadką).

Zobacz przydatne linki do Ceneo

 


1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł, Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł, Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł, Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł, Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł, Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali, Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali, Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 60 cali, Wszystkie telewizory 65 cali
Wszystkie telewizory 70 cali, Wszystkie telewizory 75 cali

Zobacz nasze inne publikacje

 


1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na 2019 rok:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

3. Poniżej artykuły, które cieszą się obecnie największą popularnością:

4. Poniżej pozostałe artykuły, które dopiero zyskują popularność:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: