Telewizory QLED 8K: rok po premierze

Ponad rok temu Samsung wprowadził do sprzedaży pierwszy telewizor QLED 8K. Co się zmieniło od tego czasu? Producent przedstawia kilka interesujących faktów w krótkiej informacji prasowej.

Telewizory QLED 8K / fot. Samsung

Według prognoz, tegoroczna globalna sprzedaż telewizorów 8K wyniesie ok. 215 tys., a do 2022 roku wzrośnie aż do 2,8 mln. To 13 razy więcej w zaledwie 3 lata. Samsung Q950R to już druga generacja telewizora QLED 8K. W Polsce produkt jest dostępny od maja br. Podczas tegorocznych targów IFA Samsung zapowiedział rozszerzenie oferty telewizorów 8K o model 55-calowy, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.
– Samsung

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED


Telewizor 8K od Samsunga to z pewnością rewolucyjny produkt zwłaszcza, że niedawno telewizory o rozdzielczości 4K były dla wielu nowością.

Kiedy w 2013 roku na rynku pojawiły się pierwsze telewizory 4K UHD, wśród komentarzy i opinii na temat tej nowości często podnoszono kwestię braku treści w tak wysokiej rozdzielczości. Sześć lat później w ofercie Samsunga nie ma już praktycznie telewizorów Full HD, a ilość filmów, seriali i ogólnie rzecz biorąc rozrywki, dostępnej w 4K, stale rośnie. Obserwując ten rynek trudno nie odnieść wrażenia, że sytuacja z telewizorami QLED 8K będzie wyglądać podobnie.
– Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K


Według przeprowadzonych badań przez Samsunga wynika, że zainteresowanie dużymi ekranami rośnie w szybkim tempie. Mowa także o telewizorach o 75-calowych i większych. Oczywiście najważniejszym kryterium jest jakość obrazu, stąd zainteresowanie telewizorami o rozdzielczości 8K.

Telewizor QLED 8K jest odpowiedzią na potrzeby widzów, którzy pokochali duże ekrany. Badania firmy Samsung pokazują, że bardzo szybko rośnie popyt na telewizory 75 cali i więcej. W tej kategorii 6 na 10 sprzedanych na świecie telewizorów to produkty z logo Samsung. Duży ekran wymaga większej rozdzielczości i sztucznej inteligencji, która materiałom wideo powstałym przed laty daje nową jakość. Właśnie dlatego wprowadzenie telewizorów 8K to kolejny dobry krok na drodze branżowej ewolucji.
– Samsung

Nasz komentarz

Tegoroczna seria telewizorów QLED 8K Q950R to modele o wielkościach 65, 75, 82 i 98 cali. W IV kwartale tego roku na polski rynek trafi telewizor QLED 8K o przekątnej 55 cali. My sprawdziliśmy jak kształtują się ceny wszystkich telewizorów 8K dostępnych na rynku. Sprawdźcie poniżej:

Zobacz przydatne linki do Ceneo

 


1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł, Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł, Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł, Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł, Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł, Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali, Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali, Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 60 cali, Wszystkie telewizory 65 cali
Wszystkie telewizory 70 cali, Wszystkie telewizory 75 cali

Zobacz nasze inne publikacje

 


1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na 2019 rok:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

3. Poniżej artykuły, które cieszą się obecnie największą popularnością:

4. Poniżej pozostałe artykuły, które dopiero zyskują popularność:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: