Telewizor QLED 8K ma 33 miliony inteligentnych pikseli. Co jeszcze?

Telewizor o rozdzielczości 8K od Samsunga jeszcze długo pozostanie w centrum zainteresowania. Postanowiliśmy przybliżyć kilka informacji na temat tego QLEDa. Zobaczcie co poza najwyższą dotychczas dostępną rozdzielczością w telewizorach oraz wiernym odwzorowaniem detali i kolorów dadzą nam reprezentanci serii Q950RBT.

Telewizor Samsung QLED 8K (3)

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

Przypomnijmy, że w Polsce mamy obecnie do wyboru dwa z czterech modeli od Samsunga z najwyższej, tegorocznej serii QLEDów o wielkości 65, 75 cali. Pozostałe o wielkości 82 (Samsung QLED QE82Q950RBT) i 98 (Samsung QLED QE98Q950RBT) cali dostępne są na zamówienie.

Poniżej najważniejsze parametry reprezentantów serii Q950.

  • Rozdzielczość 8K (7680 x 4320) to więcej szczegółów i bardziej rzeczywiste wrażenia z oglądania
  • Filmy doprowadzone do perfekcji za pośrednictwem Inteligentnego Skalowania 8K
  • Unikatowy Procesor Quantum 8K to wyższa rozdzielczość oraz lepsza jakość obrazu i dźwięku. Wszystko to wspierane
  • Sztuczną Inteligencją i uczeniem maszynowym
  • Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie to nowym poziom intensywnej czerni i perfekcyjny kontrast
  • Quantum HDR od 3000 do 5000*, czyli dynamiczny HDR, który dostosowuje się do każdej sceny. Zgodny ze standardem
  • Tryb Ambient w nowej odsłonie: więcej funkcji i motywów

*W modelu o przekątnej 98 cali- Quantum HDR 5000, 82 cale – Quantum HDR 4000, 75 cali – Quantum HDR 4000 i 65 cali -Quantum HDR 3000.

W przypadku telewizorów z najwyższych serii najważniejszym kryterium jest oczywiście jakość obrazu.

Telewizor Samsung QLED 8K (3)

Sprawdź aktualne ceny telewizorów Samsung QLED

W przypadku QLED 8K 33 miliony pikseli składają się na niesamowite wrażenia z oglądania. Piksele są tak małe, że na ekranie nie zobaczmy pojedynczych punktów. W przypadku dużych ekranów nie może być mowy o kompromisach. Wraz z telewizorem QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów. Okazało się nim zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania do 8K, która wspierana jest przez Procesor Quantum 8K. Do poprawy jakości obrazu wykorzystana została sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. My, jako widzowie, nie musimy zastanawiać się nad tym, w jakiej rozdzielczości jest film, który chcemy zobaczyć. Ważne jest to, że zostanie on automatycznie poprawiony i wyświetlony w poprawionej jakości, nawet zbliżonej do 8K. Jego szczegółowość, odwzorowanie detali czy nasycenie kolorów sprawią, że trudno będzie oderwać wzrok od ekranu.
– Źródło: Samsung

Na tym nie koniec, bowiem telewizor ma prezentować się idealnie także wtedy, kiedy będzie wyłączony. Zadba o to tryb Ambient. Na czym on polega?

QLED Q950, jako przedstawiciel telewizorów wielkoekranowych, po prostu musiał otrzymać Tryb Ambient. Ta unikatowa funkcja sprawi, że ekran wtopi się w domową przestrzeń. Zasada jest prosta: im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. Do wyboru jest kilka opcji. Jeśli akurat nic nie oglądamy, na ekranie możemy wyświetlić np. wzór tapety, znajdującej się na ścianie, na której wyeksponowany jest telewizor, czy też jej kolor[4]. Możemy także przeobrazić największy w domu ekran w osobiste centrum informacji – wtedy zobaczymy aktualną prognozę pogody czy newsy. W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej opcji i trybów, między innymi możliwość dodania efektów świetlnych – idealne rozwiązanie na wieczorną imprezę.
– Źródło: Samsung

Telewizor Samsung QLED 8K / fot. Samsung

Nasz komentarz

Samsung doskonale wie, jak promować swoje telewizory. Często w swoich informacjach prasowych, skupia się na funkcjach, których np. nie posiada konkurencja. Rozdzielczość 8K i tryb Ambient są tymi kluczowymi. Jednak zastanawiając się jaki telewizor marki premium wybrać, warto zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy telewizor obsługujący obraz 8K, skoro operatorzy nadają wciąż w o wiele niższej jakości swoje programy telewizyjne.

Wiadomo, wielu z nas chciałoby mieć telewizor 8K i to najlepiej o wielkości 82 czy 98 cali, tylko pamiętajmy, że na rynku cały czas dobrze sprzedają się modele QLED z 2018 roku o rozdzielczości 4K. Często ich cena zakupu jest bardziej przystępna, niż modeli tegorocznych. Więc może cały czas warto skusić się na TV z zeszłego roku?

Zobaczcie nasze inne publikacje

Telewizory - porównaj ceny

Poniżej znajdziecie informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na 2019 rok:

Jeśli interesują Was najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziecie najciekawsze artykuły na ten temat:

Poniżej pozostałe artykuły, które cieszą się obecnie największą popularnością:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *