Panasonic ma przeźroczysty telewizor OLED i prototyp MegaCon

Panasonic to koncern, który lubi zaskakiwać. W tym miesiącu podczas odbywających się Berlinie targów IFA 2019 mogliśmy zobaczyć dwie ciekawe nowości. Pierwszą z nich był przeźroczysty telewizor OLED.  Drugi to ekran o nazwie „MegaCon”(od Mega Contrast).

 

Panasonic MegaCon

Panasonic MegaCon / fot. Panasonic

Pierwszym z prototypów jest MegaCon” (od Mega Contrast), posiadający dwa panele LCD, gwarantujące skalę czerni dorównującą skali telewizorów OLED. Do tego dochodzi szeroki zakres jasności.

Prototyp telewizora „MegaCon” z podwójnym panelem LCD został w całości zaprojektowany we własnym zakresie na bazie paneli wyprodukowanych przez firmę Panasonic z wykorzystaniem ponad 50-letniego doświadczenia w dziedzinie konstruowania telewizorów.

Zastosowano w nim wysokowydajny panel zewnętrzny 4K oraz monochromatyczny panel wewnętrzny, które umożliwiają regulację bezpośredniego podświetlenia LED oraz przyciemnianie obrazu na poziomie pikseli. Dodatkowo jego współczynnik kontrastu to 1 000 000:1, co jest wartością niespotykaną wśród innych paneli LCD. Jest on w stanie utrzymać przez dowolny czas maksymalną jasność rzędu 1000 nitów i obsługuje 99% kolorów spośród standardowej gamy DCI P3.
– Panasonic

Oczywiście na tym nie koniec, bo prototypowy wyświetlacz zaaferuje także wyjątkowy poziom odwzorowania kolorów.

W przeciwieństwie do innych podobnych telewizorów z podwójnym panelem LCD, w oparciu o informacje zwrotne przekazane przez studia z Hollywood, wyświetlacz „MegaCon” wyposażono również w funkcję niezwykle szerokiego kąta widzenia z zachowaniem wiernego odwzorowania kolorów oraz unikalną technologię Panasonic służącą do eliminowania efektu paralaksy występującego między panelami.
– Panasonic

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Panasonic

Przezroczysty OLED

Przeźroczysty OLED Panasonic / fot. Panasonic

Drugi prototyp to transparentny telewizor OLED, zaprezentowany po raz pierwszy na tegorocznej Salone del Mobile — największej na świecie i najbardziej prestiżowej wystawie mebli i sprzętu lifestyle.

Przezroczysty ekran OLED przypomina oszkloną gablotę — panel wyglądający jak tafla szkła umieszczony jest w drewnianej ramie. Taki styl doskonale harmonizuje z każdym współczesnym wnętrzem. Dopiero po włączeniu urządzenia szyba okazuje się ekranem OLED wyświetlającym oNa targach IFA w Berlinie firma Panasonic zaprezentowała dwa niezwykłe prototypy telewizorów, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania wykraczające poza aktualne standardy.

Wyświetlacz OLED, zaprojektowany przez pochodzącego ze Skandynawii Daniela Rybakkena oraz przez studio Panasonic Design Kyoto, wykonany jest między innymi z drewna, metalu i szkła. Podzespoły technologiczne zostały sprytnie ukryte w drewnianej ramie, która stanowi jednocześnie statyw urządzenia. W ramie osadzono także dyskretne oświetlenie poprawiające wrażenia z oglądania wyświetlanego obrazu i podkreślające estetykę sprzętu.
– Panasonic

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Panasonic OLED

Zobaczcie nasze inne publikacje

Telewizory - porównaj ceny

Poniżej znajdziecie informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na 2019 rok:

Jeśli interesują Was najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziecie najciekawsze artykuły na ten temat:

Poniżej pozostałe artykuły, które cieszą się obecnie największą popularnością:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *