Ile mamy kanałów telewizyjnych w rozdzielczości UHD?

Eutelsat to jeden z najbardziej znanych operatorów telewizji satelitarnej na świecie. Jednak poza ogromną ofertą usług różnego rodzaju oferuje także dostęp do interesujących danych. Niedawno poinformował, ile mamy do dyspozycji kanałów telewizyjnych nadawanych w rozdzielczości Ultra HD.

LG jest jednym z najpopularniejszych dostawców TV 4K / fot. LG

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

Wiadomo, że filmy i seriale w rozdzielczości Ultra HD wzbudzają duże emocje. Chyba każdy z nas chciałby zobaczyć swoich ulubionych bohaterów w najlepszej rozdzielczości, jakiej tylko można. Cóż jeszcze trochę poczekamy na telewizory obsługujące format 8K. Jednak już teraz możemy zobaczyć niektóre treści w 4K.

Głównie dzięki danym serwisu Lyngsat, Eutelsat podał, że na całym świecie można odbierać aż 155 kanałów w rozdzielczości Ultra HD. Czy to dużo?

Porównując te dane z rokiem ubiegłym widać, że ich liczba wzrosła. Eutelsat poinformował, że w stosunku do marca 2018 roku, jest ich więcej o 24% oraz, że na różnych satelitach mamy do wyboru 60 kanałów 4K. Reszta to te należące do operatorów IPTV (93 kanały Ultra HD), a 2 to kanały naziemnej telewizji cyfrowej.

Źródło: Eutelsat

Nasz komentarz

To dobrze, ze liczba kanałów telewizyjnych w rozdzielczości Ultra HD wzrasta. Ostatnio pisaliśmy o polskich operatorach telewizji kablowych, którzy także stawiają na treści w tym formacie. Przykładów jest coraz więcej, jak chociażby Vectra czy East And West. Do tego wszystkiego ceny dobrych telewizorów 4K maleją i teraz po prostu nie opłaca się kupować modelu z rozdzielczością Full HD.

Dobrze byłoby również, gdyby kanały oferowały ciekawe propozycje (filmy i seriale), a nie wiadomości czy programy typu talk-show w Ultra HD. A Wy co chcielibyście oglądać w pierwszej kolejności w 4K?

Zobaczcie nasze inne publikacje

Telewizory - porównaj ceny

Poniżej znajdziecie informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na 2019 rok:

Jeśli interesują Was najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziecie najciekawsze artykuły na ten temat:

Poniżej pozostałe artykuły, które cieszą się obecnie największą popularnością:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *